wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Z Pyrzowic do Afryki

Lotnisko Katowice-Pyrzowice, obsługując w minionym miesiącu 310 478 podróżnych, pobiło dotychczasowy rekord liczby pasażerów odprawionych w czerwcu, który wynosił 288 767.

Letnia siatka połączeń z pyrzowickiego lotniska jest największa w historii. Obejmuje 80 tras regularnych i czarterowych. W tej liczbie Pyrzowice jako Centrum Czarterowe Polski Południowej oferują 50 tras czarterowych do piętnastu państw na trzech kontynentach, najwięcej spośród wszystkich polskich portów regionalnych. Znakomita sprzedaż tegorocznej oferty wakacyjnej w, której jest dziesięć nowości, rokuje, że w lipcu i sierpniu zostaną pobite kolejne rekordy liczby obsłużonych podróżnych.

Katowice Airport to najważniejszy polski port regionalny dla biur podróży i touroperatorów. Potwierdzeniem tego faktu są nowości zapowiedziane z lotniska na sezon zima 2014/2015. Katowice Airport są jedynym portem regionalnym z którego najbliższej zimy będzie można polecieć do Gambii i na Dominikanę.

W tym roku Katowice Airport pobiją rekord odprawionych pasażerów w skali roku, będzie ich ok. 2,7 mln, w tym aż 900 tys. pasażerów w ruchu czarterowym (w zeszłym ok. 760 tys.). (wp)