sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

XV Dolnośląski Festiwal Dyni

Już od 2004 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje Dolnośląski Festiwal Dyni.


Pomysł promowania walorów kulinarnych, zdrowotnych i dekoracyjnych warzyw dyniowatych sprawdził się przez te lata znakomicie. W tym roku XV dyniowe święto zaplanowano na niedzielę 14 października.
Tradycyjnie odbędą się konkursy na największą, jak i najdziwniejszą dynię. Ogrodnicy przywiozą okazy o imponujących rozmiarach, niespotykanych kształtach, kolorach i walorach smakowych. Podczas konkursu kulinarnego na najsmaczniejszą dynię odbędzie się degustacja, niekiedy bardzo wykwintnych, dań. Swój udział w imprezie zapowiedziało ponad stu wystawców. Będzie można kupić przeróżne dynie jadalne i ozdobne oraz miody, oleje roślinne, przyprawy i bogaty asortyment zdrowej żywności, a także wyroby rękodzielnicze.
W programie imprezy, która rozpocznie się o godzinie 10 plenerem plastycznym „Symbole Polski”, zaplanowano kiermasz oraz wiele wystaw, gier, zabaw i konkursów dla dzieci. Już na kilka dni przed Festiwalem warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego na spacer, aby zobaczyć przygotowane przez ogrodników i plastyków fantazyjne dekoracje z różnokolorowych dyń.