niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wystawowo w Piotrowicach

Kilka tysięcy rolników, producentów i handlowców spotkało się w Piotrowicach, w gminie Chojnów na Dolnym Śląsku na XXXIII Dniach Otwartych Doradztwa Rolniczego, XVIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i Wystawie Maszyn Rolniczych zorganizowanych przez Urząd Gminy Chojnów, Dolnośląską Izbę Rolniczą, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Głównym celem największej rolniczej imprezy w regionie dolnośląskim jest promocja instytucji i firm rolniczych oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów między rolnikami, producentami i handlowcami z branży rolniczej. Impreza była świetnie zorganizowana. Hodowcy zaprezentowali, bydło, trzodę chlewną, konie, osły, kozy i drobny inwentarz, a specjaliści z wrocławskiego DODR dzielili się swoją wiedzą z zakresu szeroko rozumianej branży rolniczej. W punktach informacyjno-wystawienniczych można było uzyskać informacje o nowych technologiach produkcji i ekonomiki rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich i  możliwościach uzyskania środków unijnych.

 

Piotrowice wystawa

Nie zabrakło też prezentacji ludowego rękodzieła i regionalnych produktów, zaprezentowały się gospodarstwa agroturystyczne, a pracownicy DODR radzili, jak poprawić estetykę obejść i zagród. Znalazł się również czas na biesiadowanie, a rozrywki dostarczały występy ludowych zespołów uczestniczących w VIII Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”.

H.S.

Tekst ukazał się w „Gminie Polskiej” nr 2/2013