czwartek, 22 lutegoKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wsparcie od Orange

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko otrzymała 4397,44 zł na dostęp do szerokopasmowego internetu w bibliotece centralnej i jej dziewięciu filiach oraz na zadania edukacyjne związane z nowoczesnymi technologiami w okresie do 31 lipca 2015 roku.

Dzięki tym pieniądzom czytelnicy i wszyscy inni odwiedzający placówki biblioteczne mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do globalnej sieci, jaką jest internet. Tak się dzieje w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie.

Od 2010 roku Fundacja Orange dostarcza również bibliotekom materiały edukacyjne przeznaczone dla użytkowników: „Bezpieczeństwo w sieci dla każdego”, „Spotkania z pasjami” czy „Sieciaki na wakacjach”.

Dzięki przekazywanym funduszom i wsparciu rzeczowemu Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko realizuje między innymi różnego rodzaju działania edukacyjne skierowane do seniorów i ich wnuków w każdym wieku. W tym roku są to warsztaty komputerowe w Ołdrzychowicach Kłodzkich, wirtualne wycieczki po atrakcjach Ziemi Kłodzkiej i czeskiej Pragi w Bierkowicach i Starym Wielisławiu (niebawem w Żelaźnie), a także zajęcia dla przedszkolaków i uczniów w Żelaźnie, Bierkowicach i Wojborzu.

(IN)