środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

WROTA REGIONU – na południe od Wrocławia

Jeżeli szukacie Państwo miejsca na weekendowy wypad dla siebie lub całej rodziny, skorzystajcie z naszej ściągi, portalu WROTA REGIONU z aplikacją mobilną. Można w nim znaleźć szereg informacji o obiektach gastronomicznych, noclegach, miejscach ciekawych przyrodniczo czy też obiektach sportowo-rekreacyjnych. Każdy obiekt posiada zdjęcie, opis, dane teleadresowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie. Korzystając z aplikacji, można również wyznaczyć trasy do danego obiektu, dzięki zastosowaniu technologii GPS.

Mobilny informator prezentuje także kilkadziesiąt tras tematycznych i propozycji wycieczek, których przemierzenie pozwala zapoznać się z okolicami. Do odkrycia czeka 45 gotowych tras, a w ich okolicy około 600 miejsc, wydarzeń oraz produktów. Możecie Państwo skorzystać z gotowych podpowiedzi, ale też zaplanować własną trasę zgodną z indywidualnymi upodobaniami. Zapraszamy na www.wrotaregionu.pl.

Narzędzie to wypracowane zostało w ramach projektu współpracy trzech Lokalnych Grup Działania; Ślężanie, Gromnik i Lider A-4 skupiających łącznie 16 gmin. Produkt ten to wynik Programu LEADER, będącego częścią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Gminy Ślężańskie wypracowały dodatkowe narzędzie, jakim jest Internetowa Informacja Turystyczna, do której można wejść ze strony LGD Ślężanie, ale też z pozycji każdej z gmin stowarzyszenia. Narzędzia te przygotowano z myślą o turystach odwiedzających nasz region.