niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wrocławski teatr obsypany nagrodami

Oba spektakle Teatru Polskiego we Wrocławiu pokazane w ramach konkursowej sekcji Inferno VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie : „Kronos” Witolda Gombrowicza oraz „Wycinka Holzfällen” Thomasa Bernharda, wróciły do Wrocławia obsypane nagrodami.

„Kronos” otrzymał nagrodę za najlepszą scenografię dla Aleksandry Wasilkowskiej, nagrodę za najlepszą oprawę wizualną dla Roberta Mleczki i Bartosza Nalazka oraz wyróżnienie dla najlepszego przedstawienia. „Wycinkę Holzfällen” zaś uhonorowano nagrodą za najlepsze przedstawienie, nagrodą za najlepszą reżyserię dla Krystiana Lupy i nagrodą za najlepszą pierwszoplanową rolę męską dla Piotra Skiby.

Nagrody jak co roku przyznawało międzynarodowe jury. W jego skład weszli w roku 2014: Norman Armour, Stefanie Carp, Peter Crawley, Judit Csáki, Bia Junqueira, Deepan Sivaraman oraz Meying Wang. Tegoroczna edycja festiwalu trwała od 5 do 13 grudnia 2014.