czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wrocławianka Roku

W jaki sposób kobiety działają we Wrocławiu? Już 1 grudnia odbędzie się gala Wrocławianka Roku 2021, podczas której poznamy kobiety wyróżniające się swoją działalnością, zaangażowane, silne, pomysłowe.

Celem konkursu jest upowszechnianie idei zaangażowania zawodowego i społecznego, podnoszenie świadomości społecznej, zwrócenie uwagi i przedstawianie pozytywnych przykładów działań kobiet oraz działań na rzecz kobiet.

Tak w roku ubiegłym podczas gali mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: „Z dumą myślę o wrocławiankach, które codziennie budują nasze miasto. O kobietach, które dbają w szpitalach, przychodniach czy ośrodkach opieki o nasze życie i zdrowie, które troszczą się o nasze bezpieczeństwo w służbach mundurowych, które wożą nas komunikacją miejską, które prowadzą wiele urzędowych spraw, uczą w szkołach i na uniwersytetach nasze dzieci i młodzież. Te same kobiety, nie boją się wyjść w obronie swoich praw na ulice i cieszę się, że nie są w tej walce osamotnione. Wrocław, trzymając się języka polskiego jest rodzaju męskiego, ale jest on przede wszystkim wspólnotą, ta zaś uparcie – i słusznie – jest rodzaju żeńskiego. Bez pań nasze miasto niewątpliwie nie było pełną wspólnotą. Dziękuję za troskę o nią i angażowanie się w miasto we wszystkich jego wymiarach”.

Trwają przygotowania do drugiej już gali. Tytuł Wrocławianka Roku 2021 zostanie przyznany w następujących kategoriach: działalność równościowa, działalność społeczna i edukacyjna, działalność proekologiczna, działalność naukowo-badawcza, działalność small biznes (mała przedsiębiorczość), kategoria specjalna: Teraz młodość – siła młodości.

Gala odbędzie się 1 grudnia o godz. 18 w Narodowym Forum Muzyki, będzie transmitowana na Facebooku na profilu Wrocławskiej Rady Kobiet. Podczas gali wystąpi wrocławski kobiecy kwartet Kosy, który reprezentował ostatnio Polskę na gali WOMEX w Portugalii.

Organizatorem konkursu jest Wrocławska Rada Kobiet przy Prezydencie Wrocławia. Producentem gali jest Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław.