sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wratislavia Cantans: Przekraczanie granic

56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

im. Andrzeja Markowskiego

Przekraczanie granic

3–12 września 2021 r.

Wrocław i Dolny Śląsk

Andrzej Kosendiak – dyrektor generalny

Giovanni Antonini – dyrektor artystyczny

3.09.2021, piątek, godz. 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Niech śpiewa cały świat

Małgorzata Podzielny – dyrygent

Chór Chłopięcy NFM

Chór NFM

Tomasz Głuchowski – organy

Soliści NFM Filharmonii Wrocławskiej

Duncan Ward – dyrygent

Magdalena Kožená – mezzosopran

NFM Filharmonia Wrocławska

Program:

Witold Lutosławski Słomkowy łańcuszek i inne dziecinne utwory na sopran i mezzosopran, flet, obój, 2 klarnety i fagot

Ralph Vaughan Williams Let All the World in Every Corner Sing

Béla Bartók Suita taneczna Sz. 77, BB 86a

Luciano Berio Folk Songs

Antonín Dvořák Taniec słowiański e-moll op. 72 nr 2

Maurice Ravel Cinq mélodies populaires grecques

Béla Bartók Pięć węgierskich pieśni ludowych Sz. 101, BB 108

Zoltán Kodály Tańce z Galánty

4.09.2021, sobota, godz. 17.00

Wrocław, Muzeum Architektury

Werther

Jarosław Thiel – dyrygent

TBA – aktor

Wrocławska Orkiestra Barokowa

Program:

Gaetano Pugnani Werther

4.09.2021, sobota, godz. 20.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Pierrot lunaire

Agata Zubel – śpiew

Klangforum Wien

Program:

Gérard Grisey Talea

Arnold Schönberg Pierrot lunaire

4.09.2021, sobota, godz. 23.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Eksplozje

Agata Zubel – śpiew

Wolfgang Mitterer – organy

Program:

Improwizacje

5.09.2021, niedziela, godz. 17.00

Wrocław, NFM, Sala Czerwona

Poza ciszą

Quatuor Mosaïques

Program:

Ludwig van Beethoven Kwartet smyczkowy f-moll op. 95, Kwartet smyczkowy B-dur op. 130, Große Fuge op. 133

5.09.2021, niedziela, godz. 20.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

W blasku Haydna

Giovanni Antonini – dyrygent

Il Giardino Armonico

Giulia Semenzato – sopran

Marie Henriette Reinhold – alt

TBA – tenor

Fulvio Bettini – bas

Chór NFM

Program:

Ludwig van Beethoven Twory Prometeusza op. 43, Msza C-dur op. 86

6.09.2021, poniedziałek, godz. 19.00

Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny,

katedra kościoła polskokatolickiego

La serenissima

Giulio Prandi – dyrygent

Sandrine Piau – sopran

Marta Redaelli – sopran

Marta Fumagalli – alt

Coro e Orchestra Ghislieri

Program:

Baldassare Galuppi Dixit Dominus g-moll

Antonio Vivaldi Nulla in mundo pax sincera RV 63, Gloria D-dur RV 589

7.09.2021, wtorek, godz. 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Caribbean Concert Spirituel

Pedro Memelsdorff – dyrygent

Francesca Benitez – sopran

Belén Vaquero – sopran

Markéta Cukrová – mezzosopran

Yannis François – bas-baryton

Arlequin Philosophe

Program:

Muzyka religijna na francuskich Karaibach w latach 1760–1790: Messe en cantiques à l’usage des Nègres (fragmenty)

Utwory wykonane podczas Concert spirituel, który zabrzmiał w Boże Narodzenie w Port-au-Prince w 1780 r. (Giovanni Battista Pergolesi, Adolphe Benoît Blaise, Jean-Paul-Égide Martini, Egidio Duni, Joseph Bologne, Nicolas-Marie Dalayrac)

8.09.2021, środa, godz. 19.00

Wrocław, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja

Sublimacja brzmienia

Paul Van Nevel – dyrygent

Huelgas Ensemble

Solage Fumeux fume par fumée – rondeau à 3

Cipriano de Rore Calami sonum ferentes – motet à 4

Orlando di Lasso Sibylla Delphica – motet à 4, Sibylla Phrygia – motet à 4

Antoine Brumel Missa Ut re mi fa sol la”: Sanctus, Agnus Dei à 4

Luca Marenzio Solo e pensoso – madrygał à 5

Scipione Lacorcia Stravagante pensiero – madrygał à 5

Giovanni de Macque La mia doglia s’avanza – madrygał à 5

Pierre de Manchicourt Vidi speciosam – motet à 8

Giuseppe Palazzotto e Tagliavia Se parti io moro – madrygał à 5

Michelangelo Rossi Per non mi dir – madrygał à 5

9.09.2021, czwartek, godz. 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Energie połączone

Ensemble Zefiro

Alfredo Bernardini – kierownictwo artystyczne

Zespół perkusyjny

Miłosz Rutkowski – kierownictwo artystyczne

Program:

Steve Reich Clapping Music

Edgar Varèse Ionisation

Wolfgang Amadeus Mozart Serenada B-dur KV 361/370a „Gran Partita”

10.09.2021, piątek, godz. 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Narodziny muzyki współczesnej

Lawrence Foster – dyrygent

Joanna Freszel – sopran

Jan Krzeszowiec – flet

Maksymilian Lipień – obój

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Program:

Claude Debussy Preludium do „Popołudnia fauna”

Alban Berg Sieben frühe Lieder

Arnold Schönberg Fünf Orchesterstücke op. 16 (wersja 1949)

György Ligeti Koncert podwójny na flet, obój i orkiestrę

11.09.2021, sobota, godz. 17.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

9/11: In memoriam

Joseph Swensen – dyrygent

Olga Mykytenko – sopran

Yuri Vorobiev – bas

NFM Orkiestra Leopoldinum

Program:

Dymitr Szostakowicz XIV Symfonia na sopran, bas, orkiestrę kameralną i perkusję op. 135

11.09.2021, sobota, godz. 20.00

Wrocław, kościół pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława

Kaspar Förster jr – obywatel świata

Andrzej Kosendiak – dyrygent

Wrocław Baroque Ensemble

Program:

Kaspar Förster jr Sacrae cantiones

12.09.2021, niedziela, godz. 12.00

Wrocław, NFM, Sala Czerwona

La Giuditta

Benjamin Bayl – dyrygent

Soliści – uczestnicy 45. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej

Zespół festiwalowy

Program:

Alessandro Scarlatti La Giuditta

12.09.2021, niedziela, godz. 18.00

Wrocław, NFM, Sala Główna

Epoka romantyczna

Howard Arman – dyrygent

Justus Zeyen – fortepian

Chor des Bayerischen Rundfunks

Program:

Franz Schubert Ständchen D. 920, Der Gondelfahrer D. 809, Nachthelle D. 892, Mirjams Siegesgesang D. 942

Peter Cornelius Drei Chorgesänge op. 11: Der Tod, das ist die kühle Nacht

Johannes Brahms Dein Herzlein mild op. 62 nr 4, Waldesnacht op. 62 nr 3, Zigeunerlieder op. 103

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w programie.