piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wojsławice – kolory jesieni

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach w niedzielę 20 października zaprasza na zakończenie sezonu, to ostatnie wydarzenie przed zimową przerwą.

Na niedzielne południe zaplanowano spacer pod frapującym tytułem „Magia spadających liści”, który poprowadzą przewodnicy przyrody Tomasz Dymny i Ewa Kuczyńska. Pokażą i opowiedzą o wyjątkowych liściach, tak ze względu na budowę, przebarwienie jak i przydatność w kuchni. Dowiemy się też jak liście różnych roślin przystosowują się do zewnętrznych zagrożeń, oraz o tym, że jako element w sztuce znalazły szerokie zastosowanie i były często inspiracją dla malarzy czy rzeźbiarzy.

Znana florystka z Wrocławia Jolanta Supel poprowadzi w godz. 12–16 warsztaty w zaplataniu wianków dla najmłodszych, z liśćmi jako główną inspiracją. Będą oczywiście też jesienne bukiety i tajniki ich układania.

Na nowe atrakcje i nowe już wiosenne piękno Arboretum przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy, warto więc ten sezon zakończyć ciesząc się urokami jesieni.