sobota, 3 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wojsławice czekają

Niezwykle interesująco zapowiada się ostatnia niedziela 30. czerwca w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. W centrum zainteresowania nie będą konkretne rośliny. a sprawy bardzo ważne dla nas i przyrody, która nas otacza, choć nie zawsze mamy tego świadomość.

W samo południe rozpocznie się wykład pasjonata natury Krzysztofa Grzegorczyka pt. „Przydrożne rowy, miedze i nieużytki – bastiony ekologicznego oporu”. Przekonamy się, że rowy to nie tylko kłopot z koszeniem, ale wielkie bogactwo, którego na co dzień nie zauważamy.

Równocześnie będą odbywały się warsztaty pod hasłem „Bądź zdrów – hortiterapia w ogrodzie”, na które zaprasza dr hab. Agnieszka Krzymińska. Być może zaskoczy nas jak duże oddziaływanie na naszą psychikę – na zmysły wzroku, węchu, dotyku, słuchu, a nawet smaku, mają rośliny.

Poznamy także tajniki organizowania mini ogrodów oraz czar lawendy. Czeka na nas sporo innych niespodzianek. Miłośnicy ogrodów wodnych dowiedzą się jak prawidłowo sadzić grzybienie, potocznie zwane liliami wodnymi, od znanego producenta tych roślin Krzysztofa Kruszewskiego.

Teraz warto wybrać się również do 12 hektarowego sadu czereśniowego, aby posmakować owoców, a spacer jak zawsze o tej porze roku pozwoli zapomnieć o upale i codziennych kłopotach.