wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wieloznaczność dźwięku

24-25 kwietnia 2014 roku w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu młodzi teoretycy muzyki i kompozytorzy wezmą udział w dyskusji na temat wieloznaczności otaczającego nas brzmienia. A wszystko w ramach  I Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wieloznaczność dźwięku”, podczas której będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania, które rodzi wszechobecność zjawiska jakim jest dźwięki.

Co możemy nazwać dźwiękiem? Co stanowi o istocie dźwięku? Czy dźwięk może coś wyrażać? Czy możliwe jest zapisanie dźwięku? Jak dźwięk wpływa na człowieka? – tematyka wieloznaczności omawianego zjawiska powoduje, że wobec tego typu zagadnień nie możemy pozostać obojętni. W ramach konferencji  organizatorzy – studenci Koła Naukowo-Artystycznego Kompozycji i Teorii Muzyki AMKL – zwrócą uwagę na obecność dźwięku w szerokim kontekście, obejmującym tematykę dzieła muzycznego, języka, nauki, kultury i techniki. Przedsięwzięcie stanowić będzie okazję do wymiany poglądów oraz dyskusji między przedstawicielami nie tylko polskich, ale także zagranicznych muzycznych ośrodków akademickich – m.in. z Belgii, Wielkiej Brytanii i Słowenii.

24 kwietnia 2014 r., w ramach konferencji naukowej, odbędzie się koncert prezentujący twórczość wrocławskich kompozytorów młodego pokolenia. Utwory swoich rówieśników wykonają młodzi instrumentaliści, studenci  Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach odbywających się w ramach konferencji jest darmowe. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową ambiguity.amuz.wroc.pl, gdzie zostały umieszczone niezbędne informacje wraz z programem konferencji, a podczas wydarzenia organizatorzy umożliwią dostęp do transmisji z konferencji.

Wydarzenia konferencyjne zostały objęte Patronatem Honorowym JM Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – prof. AM dr hab. Krystiana Kiełba.