środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wielkie PIT-owanie

Do ostatecznego terminu złożenia deklaracji podatkowych za ubiegły rok zostało jeszcze troszkę czasu (do końca kwietnia), niemniej jednak im szybciej rozliczymy się z fiskusem, tym lepiej. Wcześniej bowiem będziemy mogli otrzymać zwrot nadpłaconego podatku (jeśli taki mamy). No, ale przede wszystkim to jeden kłopot z głowy. Bo to polskie PIT-owanie wielu osobom sprawia troszkę kłopotów.

Akcja „Szybki PIT” to ogólnopolska kampania dotycząca składania rocznych zeznań podatkowych. Prowadzona jest od sześciu lat w Ministerstwie Finansów przez pracowników Wydziału Promocji i Edukacji we współpracy z Departamentem Podatków Dochodowych, Departamentem Administracji Podatkowej, Biurami Krajowej Informacji Podatkowej oraz rzecznikami izb skarbowych.

Głównym celem akcji jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych. Szczególny nacisk położony jest na promowanie systemu e-Deklaracje i składania zeznań podatkowych w formie elektronicznej przez osoby fizyczne.

Główne działania akcji prowadzone są w oparciu o serwis internetowy (szybkipit.pl) poświęcony zagadnieniom związanym z podatkiem dochodowym od osób fizycznych i okresem rozliczeniowym, który stanowi kompendium wiedzy na temat rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Dużym zainteresowaniem podczas tej akcji cieszy się aplikacja umożliwiająca zadawanie pytań i otrzymywanie na nie odpowiedzi ekspertów z Krajowej Informacji Podatkowej. Informacje zawarte w tym serwisie są kategoryzowane tematycznie oraz oznaczane odpowiednim statusem (najciekawsze, najnowsze, najpopularniejsze).

Również na portalu społecznościowym Facebook odnaleźć można specjalną stronę (facebook.com/Szybki.PIT), dzięki której może ciut łatwiej będzie rozliczyć się z fiskusem. Zawiera dedykowane zakładki będące odnośnikami do serwisu szybkipit.pl oraz kanału Ministerstwa Finansów na YouTube.

W ramach akcji w urzędach skarbowych organizowany jest dzień otwarty, którego celem jest przybliżenie podatnikom specyfiki pracy.

(opr.tm)