wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wielkie odkrywanie

Poznawanie to jedno z najciekawszych zajęć. Jest tajemnicze, pełne niespodzianek, nowych odkryć. Poza tym ta wieloznaczność kryjąca się w poznawaniu właśnie…

Wszystkich, którzy chcą poznawać (doświadczać, kosztować, odczuwać, postrzegać, zaznajamiać, rozpoznawać, smakować, przeżywać itd.) wypada zaprosić 22 marca do Łodzi. Tam bowiem przez trzy dni odbywać się będą XXV Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”. Kilkakrotnie pisaliśmy już o tej ważnej imprezie targowej, pewnie jednej z najważniejszych jeżeli chodzi o rynek turystyczny w Polsce. Dzisiaj przypominamy raz jeszcze, że wszyscy ciekawscy (w dobrym tego słowa znaczeniu), jak również wszyscy ci, którzy mają coś ciekawego do pokazania, powinni (w miarę swoich możliwości) pojawić się w Łodzi.

Targi „Na Styku Kultur” specjalizują się w promocji zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku globtroterskiego. Ich tradycja tworzy miejsce i klimat do zaprezentowania ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów, biura turystyczne, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty oraz ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, obiekty SPA, porty i przystanie. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi.

Zakres tematyczny łódzkich targów to między innymi promocja turystyki, wypoczynek i rekreacja, atrakcje turystyczne, organizatorzy turystyki, turystyka biznesowa, turystyka aktywna i ekstremalna, problematyka związana z transportem, zakwaterowaniem, usługami turystycznymi. Swoje miejsce mają też wydawnictwa podróżnicze, portale i blogi turystyczne. Zawsze obecni są przedstawiciele producentów turystycznego sprzętu specjalistycznego, a także sprzętu dla hobbystów (wędkarstwo, łowiectwo, akcesoria fotograficzne, wyposażenie campingowe, akcesoria motoryzacyjne i rowerowe).

Na pewno warto również odnotować, że podczas jubileuszowych XXV Targów Regiony Turystyczne ,,Na Styku Kultur” odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona Festiwalu Podróżników National Geographic. Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami.

Łódzkie targi są cenione ze względu na wspaniałą atmosferę i ogromną popularność wśród zwiedzających. To kopalnia pomysłów i niewyczerpalne źródło inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata. Targi to popularyzacja idei „styku kultur”, oznaczającej poznawanie świata, ludzi, odmiennych kultur i obyczajów. Genezą wydarzenia jest niezwykłe połączenie w jednym mieście – w Łodzi – wielu kultur i ich wzajemne przenikanie. Do prezentacji dorobku kulturowego, walorów turystycznych i specyfiki regionalnej zapraszani są przedstawiciele państw, miast, regionów i organizacji turystycznych. Wystawcy, którzy uczestniczą w targach, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich indywidualnym turystom.

Jak co roku, podczas targów odbędzie się konkurs o Złoty Medal Targów „Na Styku Kultur”. W 2019 roku wystawcy będą konkurować w dwóch kategoriach: najlepszy gadżet promocyjny i najlepszy materiał promocyjny.

Dla wielbicieli Wschodu oraz jeszcze nieodkrytych pereł turystycznych atrakcją będzie szeroka oferta kraju partnerskiego XXV edycji targów, a mianowicie Ukrainy. Skład partnerów tegorocznej edycji uzupełni miasto partnerskie Giżycko, które szeroką ofertą turystyki wypoczynkowej, agroturystycznej oraz wodnej wraz z atrakcjami miasta będzie unikatową możliwością poznania ,,perły” Mazur.

Więcej na stronie www.nastykukultur.pl.

(ipo)

XXV Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur”
22-24 marca 2019
Hala EXPO al. Politechniki 4, Łódź