niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wielkanocne cuda, dziwy…

We wrocławskim Muzeum Etnograficznym, jak co roku, czeka nas spotkanie z wielkanocnymi tradycjami. Nie zabraknie też tradycyjnego kiermaszu.

Od 21 marca do 7 kwietnia we wrocławskim Muzeum Etnograficznym czynna jest wystawa „Pisanki i palmy wielkanocne”. Ekspozycje poświęcone obrzędowości organizowane są w Muzeum Etnografcznym we Wrocławiu od ponad 45 lat. Wystawa przygotowana z okazji świąt Wielkiej Nocy jest okazją do poznania współczesnych technik tworzenia rekwizytów i ozdób wielkanocnych. Uczestniczyć w niej będzie ponad 40 twórców, głównie z terenu Dolnego Śląska, którzy zaprezentują pisanki zdobione technikami tradycyjnymi oraz współczesnymi. Można będzie również podziwiać palmy plecione z suszonych i barwionych kwiatów, traw i ziół, baranki z ciasta i gliny, papierowe kwiaty oraz drewniane ptaszki.

W sobotę 8 kwietnia od godz. 10 do 16 w muzeum odbędzie się tradycyjny Kiermasz Wielkanocny. W czasie kiermaszu będzie można kupić prace prezentowane na wystawie „Pisanki i palmy wielkanocne”, m.in. palmy plecione z suszonych i barwionych kwiatów, traw i ziół, baranki z ciasta i gliny, papierowe kwiaty drewniane ptaszki oraz pisanki stworzone metodami tradycyjnymi i współczesnymi. Wstęp na kiermasz jest wolny.

Przedsięwzięciom w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu patronuje miesięcznik „Gmina Polska”.