niedziela, 19 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wiedza dla biznesu

We Wrocławiu w ubiegłym miesiącu wystartowała druga odsłona cyklu spotkań dla przedsiębiorców Dolnośląscy Liderzy Biznesu. Tegoroczna edycja obejmuje dziesięć konferencji na terenie całego województwa.

Dolnośląscy Liderzy Biznesu 2026 to nowa edycja cyklu spotkań skierowanych do przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich firm. Projekt, który w poprzednich latach zgromadził setki uczestników i ekspertów, w 2026 roku zostaje rozszerzony o dodatkowe inicjatywy i formaty wspierające rozwój biznesu oraz świadome podejmowanie decyzji gospodarczych.

Tegoroczna edycja obejmuje spotkania realizowane w sprawdzonym modelu łączącym merytoryczne prelekcje, panele eksperckie, networking oraz strefę expo, umożliwiającą bezpośredni kontakt z partnerami i instytucjami otoczenia biznesu. Wydarzenia organizowane są we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i pozostają bezpłatne dla uczestników, zachowując otwarty i dostępny charakter projektu.

– Pierwsza edycja Liderów Biznesu została oceniona bardzo wysoko. Okazało się, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu warsztaty. To praktyczna wiedza, która pomoże dolnośląskim przedsiębiorcom w prowadzeniu ich działalności gospodarczej – mówi Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego.

– Wiele dolnośląskich firm to liderzy nie tylko w Polsce, Europie, ale i na świecie, stąd potrzeba wymiany doświadczeń – mówi Cezary Przybylski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

– Małe, mikro- i średnie przedsiębiorstwa są motorem napędowym polskiej gospodarki. Na pierwszym wydarzeniu mówiliśmy o mediacji gospodarczej. Od 1 marca weszły przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego zobowiązujące sądy do tego, by sprawy związane z inwestycjami były kierowane do mediacji. Mając świetnych panelistów i ekspertów, chcieliśmy pokazać, jak te poszczególne ścieżki wpływają na byt przedsiębiorcy – mówi Mariusz Filipek, zastępca rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Podczas drugiej edycji cykl zachowa szeroki, regionalny charakter i obejmie dziesięć lokalizacji, m.in. Świdnicę, Zgorzelec, Trzebnicę, Jawor, Lubin i Karpacz.

(dlb)