piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wędrówki z… Panoramą

W 2011 roku – po raz pierwszy – zaproponowano wrocławianom (i nie tylko) cykl odczytów opatrzony tytułem „Z Panoramą śladami światowego dziedzictwa kulturowego”,  który odbywa  w holu wejściowym Panoramy Racławickiej w miesiącach jesienno – zimowych. Od samego  początku spotkania te cieszyły bardzo dużym zainteresowaniem i gromadziły sporą rzeszę wiernych słuchaczy.

Tematyka odczytów koncentruje się wokół  zabytków rozsianych na wszystkich kontynentach, a  w  szczególności tych, które wpisane zostały  na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Obecna  trzecia edycja spotkań w Panoramie Racławickiej kontynuuje tematykę dziedzictwa kulturowego, zarówno europejskiego jak i światowego. I tak we wrześniu Grażyna Wilk – będzie przewodnikiem słuchaczy po Krainie Pierzastego Węża czyli po Meksyku. Następne spotkanie poświęcone będzie Portugalii i jej mieszkańcom. Autorka książki o Portugalii – Izabela Klementowska podzieli się swymi obserwacjami z wielokrotnych pobytów w tym słonecznym kraju Półwyspu Iberyjskiego. W listopadzie z Krystyną Lasotą – Kotowicz śladami Sobieskich i Słowackiego podróżować będziemy  po Ukrainie, a Magdalena Szafkowska podzieli się wrażeniami z Tybetu  i opowie o tysiącletnich gompach w Dolinie Indusu.

Ostatnie spotkanie w 2013 r. – w grudniu –  poświęcone będzie urokom francuskiej prowincji, którą odwiedzimy  z Grażyną Lisewską

Plan spotkań w Panoramie Racławickiej

26 września 2013 r., godz. 17.30, Grażyna  Wilk – „W krainie Pierzastego Węża”

3  października 2013 r., godz..17.30 , Izabela Klementowska – „Płytki czyli opowieść o Portugalczykach i Portugalii”

7 listopada  2013 r., godz. 17.30, Krystyna Lasota – Kotowicz – „Kresowe historie. Od Oleska Sobieskich do Krzemieńca Słowackiego”

28  listopada 2013 r., godz. 17.30,  Magdalena Szafkowska  – „Tysiącletnie gompy w Dolinie Indusu”

12 grudnia 2013 r., godz.17.30, Grażyna Lisewska – „Francuska prowincja”

9 stycznia 2014 r., godz.17.30, Beata Stragierowicz  – „Małe jest piękne – Malta”

30 stycznia 2014 r., godz. 17.30, Damian Kanclerski – „W godzinę od  Wiednia. Opactwa nad Dunajem”

20 lutego 2014 r., godz.17.30, Magdalena  Musiał  –  „W krainie miodu i wina. Opowieść o Słowenii”

(oio)