sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wakacje w Muzeum

Warsztaty taneczne dla dorosłych w ramach cyklu „Plastyka tańca”, a dla dzieci muzealna gra w Pawilonie Czterech Kopuł i zajęcia „Kocie ścieżki” oraz „Kto dogoni psa?” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu wakacje to nie tylko wystawy…u

Gra muzealna: runda druga

6.08, g. 11:00 – warsztaty Iwony Gołaj dla dzieci w wieku 7–11 lat

Abakan, czyli co? Tym razem uczestnicy muzealnej zabawy spróbują wspólnie wykonać miękką, tekstylną rzeźbę inspirowaną „Abakanami”, czyli monumentalnymi obiektami z sizalowego, barwionego włókna, dzięki którym autorka tych dzieł – Magdalena Abakanowicz – znana jest na całym świecie.

Wstęp z biletem za 1 zł, zapisy: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl

Kocie ścieżki

7.08, g. 12:00 i 14:00 – warsztaty Barbary Przerwy dla dzieci w wieku 6–12 lat

Dlaczego mówimy, że koty chadzają własnymi ścieżkami? Dlaczego czarny kot ma przynosić pecha, a złoty jest symbolem szczęścia? A czy widzieliście kiedyś kota całego w kwiatki? Koty to niezwykle wdzięczny temat dla artysty, o czym przekonamy się, oglądając różne dzieła sztuki. Farby, papier i dużo miłości do kotów to przepis na udaną zabawę plastyczną.

Wstęp z biletem za 3 zł, zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl

Kto dogoni psa?

9.08, g. 12:00 i 14:00 – warsztaty Barbary Przerwy dla dzieci w wieku 6–12 lat

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – tak twierdzą ich miłośnicy. Historia przyjaźni człowieka z psem sięga czasów prehistorycznych. Psie portrety można znaleźć w sztuce dawnej i współczesnej – jeszcze kilkadziesiąt lat temu w prawie każdym polskim domu musiała znaleźć się figurka psa. Czy ktoś jeszcze taką ma? Po obejrzeniu kolekcji porcelanowych figurek będziemy lepić psie rzeźby z plasteliny.

Wstęp z biletem za 3 zł, zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl

W tańcu z kolorem

10.08, g. 16:00

Warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu „Plastyka tańca”. Prowadzenie: Barbara Przerwa.
Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej „W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza”.

Uczestnicy drugich z serii autorskich warsztatów Barbary Przerwy zostaną oprowadzeni po wystawie czasowej „W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza”. Wśród dzieł o wymyślnych formach i głębokich barwach poszukamy natchnienia do intuicyjnego wytańczenia ich wyjątkowej urody. Oczami wyobraźni przeniesiemy się do momentu nadawania masie szklanej kształtu i barwy – zatańczenie tego procesu pozwoli na odszukanie w ciele energii różnych kolorów.

Wstęp z biletem za 7 zł, zapisy: tel. (71) 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl

Magia kolorowego szkła

10.08, g. 11:00 – warsztaty Barbary Przerwy dla dzieci w wieku 6–12 lat

Barwienie szkła jest sztuką niezwykłą – to prawie jak czary. Do gorącej masy należy dodawać różne tlenki metali, by komponować odcienie wielu barw. Spotkanie odbędzie się na wystawie czasowej „W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza”, a w praktycznej części zabawy z kolorowych, prześwitujących folii stworzymy duże, przestrzenne instalacje.

Wstęp z biletem za 3 zł, zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl

Gra muzealna: runda trzecia

10.08, g. 11:00 – warsztaty Agaty Iżykowskiej-Uszczyk dla dzieci w wieku 7–11 lat

Assamblage, czyli co? Runda trzecia wakacyjnej gry muzealnej. Widelec, świeczka i widły – czy to są przedmioty, z których można zrobić dzieło sztuki? Wyposażeni w mapy, postaramy się odkryć wszystkie nietypowe przedmioty znajdujące się w przestrzeni ekspozycji.

Wstęp z biletem za 1 zł, zapisy: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl