niedziela, 26 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Wądroże Wielkie: dożynki gminno-powiatowe

Wójt gminy Wądroże Wielkie, Elżbieta Jedlecka, serdecznie zaprasza na tegoroczne Dożynki Gminno-Powiatowe które odbędą się 4 września w Wądrożu Wielkim.

W programie:

13.00 Msza Święta w kościele Matki Bożej Różańcowej w Wądrożu Wielkim

14.30 Korowód dożynkowy

15.20 Obrzędy dożynkowe, występy artystyczne zespołów ludowych

20.00 Gwiazda wieczoru – Zespół B-QLL

21.00 Pokaz laserów

21.30 Zabawa dożynkowa z zespołem „Na Czasie”

Przez cały dzień trwania dożynek odbywać się będą imprezy towarzyszące: konkurs na najpiękniejsze stoisko i wieniec dożynkowy, warsztaty układania bukietów. Czekać też będą na dożynkowych gości stoiska handlowe z rękodziełem, stoiska wiejskie z lokalnymi przysmakami, dla rolników stoisko informacyjne Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Jaworze oraz stoisko Koła Łowieckiego „Jedność”. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – także najmłodsi, na których czeka miasteczko zabaw dla dzieci, atrakcje i animacje, malowanie twarzy, warsztaty żonglerki, warsztaty tańca i pokaz parzenia herbaty.