poniedziałek, 30 styczniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

W Oławie bez zmian

W Starostwie Oławskim nie będzie zmian. Zdzisław Brezdeń pozostanie na swoim stanowisku.

W majowych wyborach Beata Kempa wywalczyła mandat w Parlamencie Europejskim. Tym samym zwolniła miejsce w Sejmie. Naturalną osobą do objęcia mandatu poselskiego przy ulicy Wiejskiej w Warszawie był Zdzisław Brezdeń, starosta oławski. To on bowiem w ostatnich wyborach do polskiego parlamentu zajął na liście wyborczej miejsce tuż za Beatą Kempą.

Zdzisław Brezdeń poinformował jednak, że po głębokim namyśle i wielu rozmowach z bezpośrednimi współpracownikami, jak również osobami z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, postanowił nie przyjmować mandatu posła, który miał przejąć po Beacie Kempie. Na decyzji zaważyły także uwarunkowania koalicyjne w samorządzie powiatowym oraz kalendarz polityczny najbliższych czterech miesięcy.

– To nie była łatwa decyzja, ale na pewno dogłębnie przemyślana. Jestem przekonany, że ta decyzja w obecnej sytuacji jest właściwa i jedyna – powiedział Zdzisław Brezdeń.

Starosta oławski powiedział, że jest kilka projektów w powiecie oławskim, które trzeba dokończyć, albo przynajmniej doprowadzić do pewnego zamkniętego etapu. Wymienił między innymi modernizację dróg lokalnych oraz remont budynków pomocy społecznej.

Jednocześnie starosta oławski zadeklarował, że o ile jego ugrupowanie polityczne uzna to za zasadne, będzie kandydował w wyborach parlamentarnych planowych jesienią.