piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Znamy finalistów konkursu im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zakończyły się przesłuchania II etapu III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Międzynarodowe jury, któremu przewodniczy śpiewaczka Ewa Vesin, dyrektor artystyczny konkursu, wybrało ośmioro młodych solistek i solistów, którzy zaprezentują się w finale konkursu. Są to: Mykyta Burtsev (baryton, Ukraina), Gabriela Celińska-Mysław (mezzosopran, Polska), Piotr Kalina (tenor, Polska), Justyna Khil (sopran, Polska), Edward Kyungduk Kim (baryton, Korea Południowa), Patrycja Kwiecień (mezzosopran, Polska), Vitalii Lashko (baryton, Ukraina), Solomiia Pavlenko (sopran, Ukraina).

Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Każdy uczestnik wykona dwie wybrane arie operowe, których nie prezentował  w poprzednich etapach. Orkiestra zagra również uwerturę do opery „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, Intermezzo z „Rycerskości wieśniaczej” Pietra Mascagniego oraz mazur z „Halki” Stanisława Moniuszki. W przerwie publiczność wysłucha także minikoncertu Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod batutą Iwony Borcuch.

Koncert finałowy III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w sobotę 3 września. Początek o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie CSK.

_____________________________________________________________________________________________

20 osób w II etapie III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

20 młodych śpiewaczek i śpiewaków zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu Konkursu. Są to reprezentanci Polski (13 osób), Ukrainy (4), Korei Południowej (2) i Meksyku (1).

W półfinale z towarzyszeniem fortepianu (czwartek, 1 września) artyści zaprezentują wybraną pieśń oraz niewykonywaną wcześniej arię z repertuaru światowego.

Finał z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego odbędzie się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 3 września (sobota). Bilety do nabycia w kasie CSK

Jury konkursu

W załączniku lista osób zakwalifikowanych do II etapu

_____________________________________________________________________________________

Do tegorocznej edycji III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów zgłosiło się ponad 130 śpiewaczek i śpiewaków z niemal całego świata. Finalnie, w przesłuchaniach pierwszego etapu zaprezentuje się 52 młodych artystów – 27 osób z Polski, 8 z Ukrainy, 6 z Korei Południowej, 4 z Chin, oraz po jednym uczestniku z Chorwacji, Czech, Islandii, Izraela, Litwy, Meksyku i Niderlandów.

Poza tym do konkursu zgłosili się obywatele Australii, Grecji, Indonezji, Macedonii i Singapuru. To wielki sukces organizatorów i twórców Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, którzy od lat konsekwentnie promują to duże lubelskie wydarzenie kulturalne w Polsce i za granicą.

Śpiewaczki i śpiewaków oceniać będzie międzynarodowe jury: Alex Fernandez, dyrektor ds. castingu Opera Nacional de Chile (Santiago de Chile) oraz Auditorio de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania); Andrea de Amici z mediolańskiej agencji InArt Management (Włochy); Izabela Kłosińska, dyrektor ds. castingu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (Warszawa), Ewa Vesin, sopran, dyrektor artystyczny konkursu i przewodnicząca jury; a także maestro Tadeusz Kozłowski, jeden z najlepszych polskich dyrygentów operowych, który w przesłuchaniach finałowych (3 września) poprowadzi Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, muzycznie przygotowaną przez Szymona Morusa. W programie koncertu: arie z oper polskich i światowych oraz fragmenty instrumentalne z dzieł Moniuszki, Verdiego i Mascagniego.

Przesłuchania I i II etapu (z fortepianem) są otwarte dla publiczności – uczestnicy wykonają zróżnicowany stylistycznie program składający się z arii operowych, m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, oraz pieśni lirycznej. Towarzyszyć im będą renomowani pianiści konkursowi: Justyna Skoczek (Wrocław/Kraków), Olga Tsymbaluk (Kraków), Mischa Kozłowski (Warszawa) i Marcin Kozieł (Wiedeń). W programie wydarzenia znajdują się również imprezy towarzyszące: warsztaty prowadzone przez Martę Kluczyńską, dyrygentkę Teatru Wielkiego Opery Narodowej, oraz interaktywny wykład o Antoninie Campi i współczesnej sztuce operowej, który będzie tłumaczony na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczna edycja imprezy to już dziesiąte (!) wydarzenie pod marką Konkursu, która nieprzerwanie od 2017 roku organizuje – poza przesłuchaniami konkursowymi – warsztaty wokalne (Antonina Campi Opera Masterclass) i konferencje naukowe. Na wszystkie projekty zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa.

III edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, objęta patronatem marszałka województwa lubelskiego, bierze udział w programie „Warto Być Polakiem”, którego organizatorem jest samorząd województwa lubelskiego. Została również dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__________________________________________________________________

III Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Sala Operowa

30 sierpnia – 3 września 2022

Przesłuchania z fortepianem – I i II etap (sesje poranne i popołudniowe): 30 sierpnia – 1 września;

Koncert finałowy z towarzyszeniem orkiestry: 3 września (sobota), godz. 18.00;

Wstęp na przesłuchania I i II etapu jest bezpłatny. Bilety na finał do nabycia w kasie oraz na stronie CSK.

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition

instagram.com/antoninacampi

Załączniki do pobrania