środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

W krainie czarodziejskiego fletu

Najnowsza premiera Opery Wrocławskiej stawia na współuczestnictwo w kulturze wielu pokoleń odbiorców. To spektakl w charakterze familijny, skierowany w równym stopniu do dorosłych, jak i do dzieci.

W krainie czarodziejskiego fletu jest opracowaniem Czarodziejskiego fletu – słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta. Za reżyserię odpowiada Beata Redo-Dobber, przez wiele lat związana z krakowskim Starym Teatrem oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Jej pomysły inscenizacyjne, nadające zapętlonej akcji Czarodziejskiego fletu wyraźną linię fabularną, wprowadzają współczesnego widza w świat kanonicznej pozycji operowej. Ważna jest też rola strony językowej – współczesna polszczyzna pozwala na przyswojenie treści dzieła przez odbiorców w każdym wieku. Scenografia autorstwa wybitnej Zofii de Ines odrywa się od historycznego kostiumu, sięgając po atrybuty nowoczesności. Dzięki tym wszystkim zabiegom wielka klasyka operowa wykracza poza granice czasu, czyniąc z tej opowieści historię uniwersalną, niosącą wartości istotne także dla odbiorców w XXI wieku.

Spektakl realizowany jest z udziałem orkiestry – zespół muzyków Opery Wrocławskiej poprowadzi Przemysław Fiugajski. Za reżyserię świateł odpowiada Maciej Igielski. Wśród odtwórców głównych ról usłyszymy m.in. Joannę Moskowicz i Marię Rozynek w partii Królowej Nocy, Sylwię Olszyńską i Hannę Sosnowską jako Paminę, Makaryija Pihurę i Łukasza Rosiaka jako Papagena, Łukasza Załęskiego i Aleksandra Zuchowicza jako Tamina oraz Josefa Drechny’ego, Szymona Kobylińskiego i Tomasza Rudnickiego w partii Sarastra.

Spektakl W krainie czarodziejskiego fletu wpisuje się w strategię rozwoju widowni Opery Wrocławskiej, w ramach której realizowane są działania o charakterze edukacyjnym.

Materiały Opery Wrocławskiej


 

PREMIERA

10 lutego 2017, godz. 12

10 lutego 2017, godz. 19

11 lutego 2017, godz. 12

11 lutego 2017, godz. 19

12 lutego 2017, godz. 18