piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Uśmiechnięte lato…

czyli lato we Wrocławskim Teatrze Komedia. Jego letnia scena zaczyna działać już 31 lipca spektaklem „Boeing Boeing”, a w sierpniu będzie można obejrzeć dwanaście przedstawień.

– To nasza „akcja letnia” – uśmiecha się Wojciech Dąbrowski, dyrektor teatru. – Dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego i władz miasta gramy cały sierpień, a bilety na nasze spektakle, dofinansowywane przez wrocławskie władze, będą kosztowały 35 złotych. W roku poprzednim nasze sierpniowe spektakle cieszyły się dużym powodzeniem, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

W sierpniu Wrocławski Teatr Komedia będzie grał na wszystkich swoich scenach, także na Scenie Letniej. Widzowie zasiądą na krzesełkach (przygotowano sto miejsc) ustawionych na podium usytuowanym od strony Parku Staromiejskiego, a gdyby pogoda okazała się nieprzyjazna, można przenieść się do Teatru Lalek – na małą albo dużą scenę. Zobaczymy w Komedii m.in. Kolację na cztery ręce, Czystą komercję (z Emilią Krakowską i Ewą Kuklińską), a także Psychoterapię, czyli sex w życiu człowieka. Teatr zagra też cztery razy na nowej scenie ATM na Bielanach. Tam odbyła się premiera sztuki czeskiego autora Antonina Prochăzki Z twoją córką? Nigdy!, będącej opowieścią o dwóch małżeństwach, które przechodzą kryzys wieku średniego. W obsadzie m.in. Wojciech Dąbrowski, Łukasz Płoszajski i Michał Koterski, a najbliższe spektakle 18 i 19 lipca oraz 22 i 23 sierpnia na scenie ATM. Mijający sezon twórcy Komedii oceniają jako bardzo udany i nie kryją, że liczą na to, iż sezon kolejny będzie jeszcze lepszy. Plany teatru sięgają daleko – w roku 2016, gdy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury, czeka nas Festiwal Komedia Roku. – Walczymy o to – mówi Wojciech Dąbrowski – aby stolica kultury miała też element radości i śmiechu. Jest to także szansa na stworzenie cyklicznego festiwalu komedii we Wrocławiu.

Na razie jednak – precz z teatralnymi ogórkami! Sezon tych zielonych warzyw dla nas nie istnieje – sierpień we Wrocławskim Teatrze Komedia to tuzin spektakli (plus Boeing Boeing z 31 lipca), o których bardzo dobrej „rozrywkowej” jakości warto się przekonać.

Ata

www.teatrkomedia.com