wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Uśmiech dziecka? Bezcenny!

Dwunastego grudnia w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Tadeusza Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, na oddziałach dziecięcych, a ma ich szpital dwa, od rana panowało wielkie ożywienie: do małych pacjentów przybyli goście. I to jacy goście!

Dzięki staraniom dyrektora szpitala i uprzejmości wojskowego komendanta uzupełnień we Wrocławiu, dowódcy 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych mali pacjenci oddziałów chirurgii dziecięcej oraz neurologii dziecięcej mogli spotkać się z żołnierzami, którzy przygotowali szereg atrakcji i nagród dla dzieci z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Udział w spotkaniu wziął również wojskowy robot saperski TALON, który wzbudził największe zainteresowanie i był bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci. – Bardzo chciałbym zostać żołnierzem – przyznał mały pacjent chirurgii, Kamil Osika. – A TALON jest wspaniały! Można z nim porozmawiać!

– A ja się nauczę angielskiego – zapowiedziała Madzia, która też chce być żołnierzem. – Bo z TALONEM się po angielsku rozmawia!

Dzieci otoczyły żołnierzy i TALONA, rozmawiały, pytały, rysowały swoich niezwykłych gości. A żołnierze robili wszystko, by mali pacjenci czuli się z nimi dobrze. – To dobrze, że mogliśmy tu przyjść i że choć na krótki czas dzieci mogą się cieszyć, nie myśląc o chorobie – powiedziała Dorota Janiszewska z Wojskowej Komendy Uzupełnień.

– Chcieliśmy dać dzieciom trochę radości i to się udało – podsumował spotkanie Andrzej Ćwiek, starszy specjalista ds. obronności w szpitalu. – Bardzo się cieszymy z tej wizyty, ponieważ przed świętami trafiają do nas dzieci bardzo chore, które nawet w tym okresie wymagają hospitalizacji. Myślę, że spotkania takie będą częstsze i ocieplą trochę pobyt naszych małych pacjentów w szpitalu.

Ata