wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Urodziny gwiazdy

Emilia  Krakowska – aktorka  teatralna i filmowa, ciesząca się ogromną sympatią publiczności, od 10 lat jest związana z Wrocławskim Teatrem Komedia. Na gościnnej wrocławskiej scenie można ją zobaczyć w spektaklach: P. Valentine ‘Przyjazne dusze”, M. Cooneya „ Z rączki do rączki” oraz „Czysta komercja” K. Wojtaszak.

Artystka nie ukrywa swojej sympatii dla wrocławskiej sceny na której występuje, dla Wrocławia i widowni wypełnionej do ostatniego miejsca przez widzów  gorąco ją oklaskujących.

20 lutego Emilia Krakowska świętować będzie swoje 75 urodziny we Wrocławiu, na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia występując w spektaklu „Przyjazne dusze”. Jak pisał recenzent „Gazety Wrocławskiej” „boska Krakowska” wciela się w Anioła Stróża i emanuje ciepłem, optymizmem, radością. Po urodzinowym spektaklu,  publiczność będzie miała okazję złożyć artystce życzenia oraz podziękować za wspaniałe role i chwile wzruszeń jakimi ich im obdarza.

Emilia Krakowska – wielka gwiazda polskiego filmu, teatru, telewizji ma ogromny dorobek artystyczny. To nie tylko słynna rola Jagny w sfilmowanej powieści Reymonta „Chłopi” To również znakomite role, między innymi, w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”. „Kopernik”. „Wesele”. To także niezapomniane kreacje na  stołecznych scenach Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Współczesnego, Rozmaitości i w spektaklach teatru telewizji.

 Wrocławski Teatr Komedia (pl. Teatralny 4) – 20 luty, godz. 20,30  benefis Emilii Krakowskiej „Przyjazne dusze”. W nadzwyczajnym spektaklu wystąpią:

Marta: Marzena Oberkorn
Anioł Stróż: Emilia Krakowska
Suzie: Katarzyna Skoniecka
Mary: Natalia Jesionowska , Patrycja Łacina-Miarka
Jack: Tomasz Lulek , Wojciech Dąbrowski
Simon: Radosław Kasiukiewicz
Mark: Krzysztof Grębski , Paweł Okoński