poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Uroczystości na Ślęży

1 maja rozpoczną się uroczystości rekonsekracji ołtarza i poświęcenie kościoła na szczycie Ślęży, ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Plan obchodów 1 maja:

Godz. 12.00 – Anioł Pański i występy zespołu ludowego „Dolnoślązacy” oraz „Zayazd” – Bożeny i Lecha Makowieckich z Gdyni.

Godz. 14.00 ­ uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Abp. dra Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, na której obecni będą m.in. Ks. Bp Ignacy Dec, Ks. Bp. Józef Pazdur, Ks. Rektor Włodzimierz Wołyniec, Ks. prof. Józef Swastek, O. Prowincjał Sercanów Piotr Budrewicz, Ks. prof. Andrzej Małachowski, Ks. dr Ryszard Mroziuk z Dortmundu, Ks. dr Bolesław Lasocki, Ks. Dziekan Zbigniew Słobodecki, kapłani, przedstawiciele władz oraz wierni.

Ok. godz. 15.45 ­ po Mszy Świętej na polanie na szczycie Ślęży dla wiernych uczestniczących we Mszy Św. będą atrakcje kulinarne. (rr)