środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ulokuj swój biznes w gminie Wądroże Wielkie

W styczniu 2015 roku wójt gminy Elżbieta Jedlecka podjęła rozmowy o włączeniu gruntów położonych na terenie gminy Wądroże Wielkie do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

13 lipca 2016 roku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2016 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozporządzenie ustanawia nową podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w gminie Wądroże Wielkie. Włączone tereny to: Budziszów Wielki (26,58 ha) i Postolice (52,55 ha). Jest to duży sukces naszej gminy, który stanowi wielką szansę na jej rozwój.

Tereny inwestycyjne mają bardzo dobrą lokalizację, leżą przy węźle autostradowym Budziszów Wielki autostrady A4 oraz drodze wojewódzkiej 345 Strzegom – Rawicz. Do zjazdu budowanej drogi ekspresowej S3 odległość wynosi ok. 15 km, a do większych miast: Legnicy – ok. 30 km, Wrocławia – ok. 50 km, Berlina – ok. 300 km, Pragi – ok. 230 km. Niebawem w miejscowości Bielany ma powstać stacja benzynowa CPN oraz baza hotelowa.

Wszelkich informacji udziela opiekun podstrefy pani Katarzyna Prociak, pracownik WSSE „Invest-Park” – Departament Obsługi Inwestora (tel. 74 664 91 54) oraz pracownik Urzędu Gminy Wądroże Wielkie pan Arkadiusz Cielecki (tel. 76 887 43 23).

Zapraszamy potencjalnych inwestorów do kontaktu.

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!

www.invest-park.com.pl