wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

U Antoniny Campi z Miklaszewiczów – rok projektów operowych

Rok 2024 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to rok wielkich międzynarodowych projektów operowych pod marką Antoniny Campi z Miklaszewiczów, z których CSK słynie od początku swojej działalności.

Już między 13 a 17 lutego w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie i sali operowej CSK odbędą się siódme już Antonina Campi Opera Masterclass – warsztaty wokalne dla młodych artystów, które poprowadzą gwiazdy światowych scen operowych i uznani nauczyciele śpiewu. W 2024 zespół Antoniny Campi wraz ze Stowarzyszeniem Richarda Straussa, które współorganizuje wydarzenie, zaproszą do Lublina pianistów: Olgę Tsymbaluk i Mischę Kozłowskiego oraz związanego na co dzień z Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu Marcina Kozieła. Specjalne zaproszenie przyjął także znany polski tenor Adam Zdunikowski. Wszyscy artyści, razem z Ewą Vesin, dyrektor artystyczną projektów pod marką Antoniny Campi z Miklaszewiczów, która na Masterclass przyjedzie pomiędzy swoimi premierami w operze w Hamburgu (Tosca) i brukselskim teatrem La Monnaie De Munt (Turandot), poprowadzą kilkudniowe warsztaty wokalne z uzdolnionymi młodymi śpiewakami oraz uczniami lubelskich szkół muzycznych.

Po koncercie finałowym Antonina Campi Opera Masterclass 2023 Fot. Przemysław Gąbka_

Zwieńczeniem pracy artystów będzie koncert galowy w CSK, w którym wokaliści zaprezentują się przed publicznością na profesjonalnej scenie operowej CSK w różnorodnym programie składającym się z arii i pieśni. Koncert, na który wstęp jest bezpłatny (wejściówki do odbioru w kasie CSK), odbędzie się 17 lutego (sobota).

Dla miłośników sztuki operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszenie im. Richarda Straussa mają w 2024 roku kolejną wielką niespodziankę. Już wkrótce zaprosimy Państwa na IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów – najbardziej prestiżowe wydarzenie operowe na wschód od Wisły, które odbędzie się w CSK na początku kwietnia. Bądźcie z nami!

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

13 – 17 lutego 2024

Koncert galowy: 17 lutego (sobota), godz. 18.00, Sala Operowa CSK, wydarzenie bezpłatne – wejściówki do odbioru w kasie CSK

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition

instagram/antoninacampi