piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Turystyka to szansa

Początek tegorocznej wiosny to między innymi jubileuszowe targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”, które po raz 25. odbędą się w Łodzi.

Wbrew pozorom do marca nie pozostało już tak wiele czasu. A warto wiedzieć, że od 22 do 24 marca w łódzkiej Hali Expo odbędą się XXV Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez o takim charakterze w naszym kraju. Muszą więc o tym pamiętać organizatorzy turystyki, a także samorządy. Dla tych ostatnich bowiem promocja regionu jest szansą na rozwój.

Targi Regiony Turystyczne to popularyzacja idei „styku kultur”, oznaczającej poznawanie świata, ludzi, odmiennych kultur i obyczajów. Genezą powstania wydarzenia jest niezwykłe połączenie w jednym mieście – w Łodzi – wielu kultur, ich wzajemne przenikanie i łączenie. Od lat organizatorzy tej imprezy promują zarówno polski, jak i zagraniczny rynek turystyczny. Tworzą miejsce i klimat do zaprezentowania ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów, biura turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, porty i przystanie oraz samorządy.

Do prezentacji dorobku kulturowego, walorów turystycznych i specyfiki regionalnej organizatorzy zapraszają przedstawicieli państw, miast, regionów i organizacji turystycznych. Marka targów jest dobrze znana i rozpoznawalna. Targi „Na Styku Kultur” są cenione ze względu na wspaniałą atmosferę i ogromną popularność wśród zwiedzających. Wystawcy, którzy uczestniczą w targach, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, na niekonwencjonalnych metodach wojażowania kończąc.

(oto)

Więcej na stronie targów:

targi.lodz.pl