Krajowy Przegląd Samorządowy

Turystyczny Powiat Wrocławski!

Jeśli szukacie Państwo ciekawego miejsca na weekendowy wypoczynek, to zapraszamy do powiatu wrocławskiego! Nieopodal Wrocławia, na terenie gmin powiatu, czeka na gości moc atrakcji w postaci unikalnej przyrody, ciekawej historii ukrytej we wnętrzach licznych pałaców, zamków i dworków, a także bogatego kalendarza imprez kulturalnych i sportowych.

Do odwiedzenia stoiska promocyjnego powiatu podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Hali Stulecia, które odbyły się w weekend 23-25 lutego 2018, zapraszał Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. – Nasza oferta adresowana jest zarówno do osób ceniących sobie relaks na łonie natury, jak i do pasjonatów bardziej aktywnych form turystyki. Warto uwzględnić powiat wrocławski na trasie swoich weekendowych i wakacyjnych podróży – zachęcał starosta.

Powiat wrocławski to prawdziwa mozaika pejzaży. Od górzystych terenów Masywu Ślęży, przez malownicze dorzecza rzek i jezior, aż po rozległe łąki i pola wiejskich krajobrazów. Unikatowy klimat z przyrodą w tle nadają tym miejscom dwa parki krajobrazowe – Ślężański i Dolina Bystrzycy oraz tereny obszaru Natura 2000. W takim otoczeniu można z łatwością odpocząć i złapać oddech przed powrotem do pełnego zgiełku miasta.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek także mogą liczyć na sporo atrakcji – wśród nich sporty wodne i żeglarstwo oferowane przez Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie, turystykę rowerową, spływy kajakowe, jazdę konną czy skoki spadochronowe. Osobom aktywnym fizycznie proponuje się uczestnictwo w wielu imprezach sportowych, jak zawody kolarskie „Ślężański Mnich” w Sobótce, triathlony, biegi i półmaratony.

Duże pole do realizacji swoich pasji odnajdą w powiecie wrocławskim miłośnicy historii i pasjonaci sztuki. Burzliwa historia tego obszaru odcisnęła swe piętno we wnętrzach i murach licznych zabytków. Bogatą gamę pałaców, dworków i zamków uzupełniają zabytkowe kościoły, krzyże pokutne i pomniki.

Przemierzając powiat wrocławski, warto też poznać smaki tutejszych produktów lokalnych. Można udać się na pstrąga do Sobótki, napić wina z lokalnej winnicy w Zachowicach, spróbować smalczyku czarownicy na chlebie z Rogowa Sobóckiego czy pierogów z Chrząstawy. Miłośnicy tradycji mogą co roku uczestniczyć w organizowanych na terenie gmin powiatu imprezach dożynkowych czy stanąć do rywalizacji w konkursie „Kulinarny Powiat Wrocławski”, gdzie entuzjaści smacznej kuchni mogą popisać się talentem i kunsztem w gotowaniu. Jednym słowem dobre, lokalne przysmaki dostępne tuż za rogatkami Wrocławia.

Zapraszamy!

Więcej o powiecie wrocławskim na:

www.powiatwroclawski.pl

www.facebook.pl/powiatwroclawski

www.bosw.pl