wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Turystyczny Powiat Wrocławski!

Jeśli szukacie Państwo ciekawego miejsca na weekendowy wypoczynek, to zapraszamy do powiatu wrocławskiego! Nieopodal Wrocławia, na terenie gmin powiatu, czeka na gości moc atrakcji w postaci unikalnej przyrody, ciekawej historii ukrytej we wnętrzach licznych pałaców, zamków i dworków, a także bogatego kalendarza imprez kulturalnych i sportowych.

Do odwiedzenia stoiska promocyjnego powiatu podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Hali Stulecia, które odbyły się w weekend 23-25 lutego 2018, zapraszał Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. – Nasza oferta adresowana jest zarówno do osób ceniących sobie relaks na łonie natury, jak i do pasjonatów bardziej aktywnych form turystyki. Warto uwzględnić powiat wrocławski na trasie swoich weekendowych i wakacyjnych podróży – zachęcał starosta.

Powiat wrocławski to prawdziwa mozaika pejzaży. Od górzystych terenów Masywu Ślęży, przez malownicze dorzecza rzek i jezior, aż po rozległe łąki i pola wiejskich krajobrazów. Unikatowy klimat z przyrodą w tle nadają tym miejscom dwa parki krajobrazowe – Ślężański i Dolina Bystrzycy oraz tereny obszaru Natura 2000. W takim otoczeniu można z łatwością odpocząć i złapać oddech przed powrotem do pełnego zgiełku miasta.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek także mogą liczyć na sporo atrakcji – wśród nich sporty wodne i żeglarstwo oferowane przez Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie, turystykę rowerową, spływy kajakowe, jazdę konną czy skoki spadochronowe. Osobom aktywnym fizycznie proponuje się uczestnictwo w wielu imprezach sportowych, jak zawody kolarskie „Ślężański Mnich” w Sobótce, triathlony, biegi i półmaratony.

Duże pole do realizacji swoich pasji odnajdą w powiecie wrocławskim miłośnicy historii i pasjonaci sztuki. Burzliwa historia tego obszaru odcisnęła swe piętno we wnętrzach i murach licznych zabytków. Bogatą gamę pałaców, dworków i zamków uzupełniają zabytkowe kościoły, krzyże pokutne i pomniki.

Przemierzając powiat wrocławski, warto też poznać smaki tutejszych produktów lokalnych. Można udać się na pstrąga do Sobótki, napić wina z lokalnej winnicy w Zachowicach, spróbować smalczyku czarownicy na chlebie z Rogowa Sobóckiego czy pierogów z Chrząstawy. Miłośnicy tradycji mogą co roku uczestniczyć w organizowanych na terenie gmin powiatu imprezach dożynkowych czy stanąć do rywalizacji w konkursie „Kulinarny Powiat Wrocławski”, gdzie entuzjaści smacznej kuchni mogą popisać się talentem i kunsztem w gotowaniu. Jednym słowem dobre, lokalne przysmaki dostępne tuż za rogatkami Wrocławia.

Zapraszamy!

Więcej o powiecie wrocławskim na:

www.powiatwroclawski.pl

www.facebook.pl/powiatwroclawski

www.bosw.pl