poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Troska o nasz świat

Chronić środowisko można na kilkanaście sposobów. Jedni wolą podejmować kontrowersyjne i głośne akcje w stylu przypinania się do drzew bądź protestowania w imię ekologii – i oczywiście mają do tego pełne prawo. Z kolei inni szukają współpracy na poziomie przedsiębiorców, którzy swój biznes oparli o efektywne gospodarowanie odpadami i usługi dla środowiska naturalnego. Międzynarodowe Targi Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska EKOTECH od 1 do 2 marca 2017 roku ponownie otworzą przestrzeń do rozmów i działań w temacie ekologicznego podejścia do otaczającego nas świata.

Osiemnaste urodziny obchodzić będą Międzynarodowe Targi Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska EKOTECH, odbywające się w Targach Kielce. Ramię w ramię, na powierzchni ponad 2100 metrów kwadratowych, w ubiegłej edycji zaprezentowało się ponad 150 wystawców z dwóch branż – szeroko rozumianej ekologii i energetyki. Duża część wystawców podkreśla, że targi EKOTECH w ciągu kilkunastu lat swojej obecności na rynku wpisały się w priorytetowe wydarzenie ich kalendarza. W kuluarach mówi się, że to już oczywiste, iż wiosną jedzie się do Kielc na targi.

 

Spotkanie klientów i kontrahentów

Wśród ponad 4500 zwiedzających znaleźli się specjaliści, osoby szczególnie zainteresowane zarówno ekologią, ochroną środowiska, gospodarowaniem odpadami, jak i energetyką, potencjalni klienci i kontrahenci. Jest to niezaprzeczalny atut tych targów, że grono zwiedzających to faktycznie osoby związane z tymi dwiema istotnymi branżami, trudno tu o przypadkowego zwiedzającego. Zauważyli i docenili to również wystawcy.

– Targi się powiększają i co jeszcze zauważamy, jest większa ilość tak zwanych skutecznych kontaktów. Bo tu nie chodzi o liczbę osób, która przyjdzie, tylko o liczbę osób, która jest naprawdę zainteresowana zagadnieniem – mówi Jakub Smakulski, prezes firmy Ekolog, jeden z wystawców targów EKOTECH. – Uważam, że przyjazd na targi EKOTECH jest bardzo dobrym pomysłem, jeżeli ktoś myśli o rozwoju swojej firmy – dodaje.

 

Kierunek – edukacja

Program targów EKOTECH, oprócz wystawy firm tego sektora gospodarki, to szereg konferencji, warsztatów i spotkań branżowych poświęconych zmianom oraz trendom w ekologii i gospodarce odpadami. Zarówno firmy, jak i instytucje działające w tym obszarze chcą dzielić się swoją wiedzą. Ciągle zmieniające się ustawodawstwo, zaostrzone przepisy w kontekście ekologii sprawiają, że przedsiębiorcy potrzebują miejsca, gdzie mogą porozmawiać o swoich wątpliwościach. Ubiegłoroczne EKO-FORUM, czyli platforma wiedzy i wymiany doświadczeń, wzbogaciło się o wiele branżowych spotkań. Konferencje cieszyły się zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak i przedstawicieli firm wystawiających się na targach. Nie ma wątpliwości, że konferencyjno-szkoleniowy program targów EKOTECH będzie rozszerzany o kolejne ważne dla branży tematy.

Więcej o tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska EKOTECH na stronie www.targikielce.pl, w zakładce „Kalendarz wydarzeń”.

(pr)