poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Trąby i ulewy

To już nie anomalia, to norma. Taki jest teraz w Polsce klimat – od dłuższego czasu występują u nas trąby powietrzne i raptowne załamania aury sprzyjające gwałtownym ulewom. W czerwcu ucierpiały m.in. dolnośląska wieś Chrośnica (gmina Jeżów Sudecki) i gmina Marcinowice.

Chrośnica - trąba powietrzna

Takie zniszczenia pozostawiła w Chrośnicy trąba powietrzna

 

W Chrośnicy trąba powietrzna uszkodziła 17 budynków – przede wszystkim dachów – i połamała drzewa. Na szczęście nikt nie został ranny, ale łączna suma strat szacowana jest wstępnie na 2 mln zł. W podświdnickiej gminie Marcinowice wezbrana po ulewach Czarna Woda zniszczyła mieszkania i stodoły, a silny nurt zabrał zwierzęta. H.S.

Darowizny pieniężne na rzecz powodzian można wpłacać na konto Urzędu Gminy Marcinowice:

60 9531 1029 9001 0000 0101 0002

z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”.