sobota, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Tolerancja? A może przyjaźń?

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” serdecznie zaprasza na panel dyskusyjny „Droga ku tolerancji. Religie wobec odmienności religijnej, etnicznej i kulturowej”. Panel odbędzie się 24 listopada 2016 o godzinie 19 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Moderatorem spotkanie będzie prof. dr hab. Adam Józef Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a uczestnikami: ks. bp Waldemar Pytel, biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, ks. dr Rafał Kowalski, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej Kościoła Rzymskokatolickiego, ks. mitrat płk. Aleksander Konachowicz, p.o. proboszcza prawosławnej parafii wojskowej we Wrocławiu, Abdou Turki, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej we Wrocławiu oraz Jerzy Kichler, były przewodniczący Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu.