niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Targi pod ekologiczną banderą

Gospodarowanie odpadami, recykling i odnawialne źródła energii od 30 do 31 marca będą wiodącymi tematami na Targach Kielce. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się już po raz siedemnasty, pokażą, jak nowoczesne technologie oraz innowacyjne rozwiązania wspierają i są stosowane w gospodarowaniu odpadami, ochronie środowiska, kreowaniu postawy proekologicznej.

 

– EKOTECH daje firmom okazję do pokazania swojej oferty – innowacyjnej i nowatorskiej. Ubiegłoroczna edycja targów pokazała, że wydarzenie ma ogromny potencjał – mówił Marcin Musiał, menedżer targów. – Gościliśmy 62 firmy z Norwegii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. Dotychczasowe zadowolenie wystawców, liczne relacje biznesowe, które nawiązały się dzięki tym targom, pozwalają wnioskować, że wydarzenie cieszy się uznaniem w branży – uzupełnia Marcin Musiał.


 

EKOTECH w liczbach

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami cieszą się zainteresowaniem zarówno firm związanych z ekologią, które chcą wystawiać swoje produkty, jak i zwiedzających. Podczas ubiegłorocznej edycji na targach można było znaleźć wiele ciekawostek i nowości w zakresie technologii stosowanej w gospodarowaniu odpadami, innowacyjnych rozwiązań sprzętowych oraz działań sprzyjających ochronie środowiska. W ciągu intensywnych dwóch targowych dni wystawę odwiedziło ponad 5000 osób z różnych części Europy. Wystawcy cenili sobie czas spędzony w Kielcach ze względu na wiele efektywnych i trwałych relacji handlowych, które nawiązały się w trakcie spotkań na stoiskach. Podkreślali znaczenie takich wyjazdów, jako cenne doświadczenie branżowe, źródło informacji o rynku oraz podniesienie prestiżu firmy.


 

Zakres branżowy EKOTECH

Wiodącym wątkiem wystawy i towarzyszącym jej konferencjom jest odzysk, unieszkodliwianie, transport czy segregacja odpadów oraz gospodarka odpadami komunalnymi. Ważne miejsce zajmuje wspomaganie gospodarki odpadami oraz wyroby dla gospodarki odpadowej – uszczelnienia składowiska i powierzchni terenu, wyposażenie składowisk i sortowni odpadów w urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, pojemniki na odpady czy urządzenia do transportu i usuwania odpadów. Swoje stoiska mają również firmy oferujące urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków i pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz systemy i urządzenia do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.


 

O czym podczas EKO-FORUM?

EKOTECH to oprócz stałej wystawy poświęconej ochronie środowiska i gospodarowaniu odpadami również wydarzenia towarzyszące. Podczas targów odbędzie się Ogólnopolskie Forum Odzysku Surowców z Odpadów. Konferencja będzie miejscem wymiany informacji oraz prezentacji dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami. To niezwykle ważna tematyka, wciąż przysparzająca problemów tak samorządom, jak i firmom z branży komunalnej. Wystąpią najlepsi prelegenci. Konferencja ma na celu upowszechnienie sprawdzonej, rzetelnej wiedzy w zakresie zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi.

Znane są już pierwsze tematy, jakie będą podejmowane podczas tegorocznego EKO-FORUM. Będzie można posłuchać między innymi dyskusji o „Nowoczesnej gospodarce odpadami w gminie” i „Demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji”.


 

Dbając o interesy przedsiębiorców

Częste zmiany w prawie ochrony środowiska oraz brak jednoznacznej interpretacji przepisów przysparza przedsiębiorcom wielu problemów i naraża ich na dotkliwe kary finansowe. Targi Kielce wspólnie z firmą SEKA S.A. zorganizują konferencję poświęconą tematyce ochrony środowiska. Będzie ona skierowana w głównej mierze do przedsiębiorców. Na targach EKOTECH 2016 usłyszeć będzie można m.in. o obowiązkach przedsiębiorców w świetle znowelizowanych przepisów ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz o kontrolach i sprawnym i rzeczowym przygotowaniu się do nich.

Równolegle z targami EKOTECH w Kielcach każdego roku mają miejsce Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia, stanowiąc kompleksowe dopełnienie oferty.

(tk)