czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Targi Autostrada Nowa Infrastruktura to rewolucja w sektorze budownictwa drogowego

Ciężarówki sterowane przez sztuczną inteligencję, aplikacje dla geodetów i kierowników budowy, puder z zużytych opon oraz nowoczesne, ekonomiczne oświetlenie drogowe – to tylko niektóre technologie, które zaprezentują producenci oraz dystrybutorzy z 6 krajów podczas Targów Autostrada Nowa Infrastruktura w Kielcach. Podczas tego spotkania będą rozstrzygnięte m.in. przyszłość świętokrzyskich dróg, bezpieczne oświetlenie jezdni w całym kraju, czy też finansowanie projektów.

– Celem Targów Kielce jest nieustanne zwiększanie dobrobytu gospodarczego w Polsce. Dlatego wystawa Budownictwa Infrastrukturalnego jest przede wszystkim adresowana do władz lokalnych oraz osób odpowiedzialnych za stan dróg. Na ekspozycjach zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania, które wesprą wykonawców w tworzeniu nowoczesnych nawierzchni i podniosą poziom bezpieczeństwa na placach budowy – podkreśla Joanna Adamczyk, manager Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura. – Na terenie kieleckiego centrum targowego zaprezentowana zostanie bezawaryjna wywrotka z zabudową, której praca wspomagana jest przez sztuczną inteligencję – dodaje Joanna Adamczyk.

Swoje oferty przedstawią firmy produkujące naczepy i przyczepy dla ciężarówek, maszyny budowlane oraz urządzenia zabezpieczające ruch na drogach. Firmy oferujące usługi związane z wynajmem i serwisowaniem pojazdów specjalistycznych zaprezentują gamę produktów, w tym systemy wydechowe dla maszyn budowlanych, dźwigi oraz sprzęt do pomiarów.

Konferencje i debaty

Podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego zaplanowano wiele dodatkowych wydarzeń. Znani specjaliści poprowadzą konferencje i debaty dotyczące różnorodnych tematów, takich jak rozwój sieci dróg w województwie świętokrzyskim, sposoby finansowania projektów, implementacja innowacyjnych rozwiązań na placach budowy oraz adaptacja dróg do nowoczesnych standardów bezpieczeństwa. Mariusz Staniek, prezes zarządu firmy Eko Energy Poland, podzieli się doświadczeniem w realizacji projektów dla licznych samorządów w Polsce, omawiając także kwestie współpracy jednostek samorządu terytorialnego z dostawcami energii oraz właścicielami infrastruktury oświetleniowej.

Rajd ciężarówkami Volvo po terenie Targów Kielce

Program wydarzenia został wzbogacony o niezwykły wyścig – żelaznym koniem Volvo! Kierowcy z Polski i zagranicy wsiądą za kółko VOLVO FH 6×2 z zabudową oraz będą musieli pokonać wyznaczony tor z przeszkodami. Wygra wirtuoz, który zrobi to w jak najkrótszym czasie z najwyższą starannością i z możliwie najmniejszą liczbą punktów karnych. Na trasie przejazdu znajdzie się kilka punktów sprawnościowych. Udział w konkursie mogą zgłosić kierowcy posiadający ważne uprawnienia do kierowania pojazdami kat C. Rajd odbędzie się 11 kwietnia na terenie Targów Kielce. Zgłosić udział w wyścigu można będzie w dzień otwarcia targów.

Wspólne wystawy z Targami Ekotech

Jednocześnie z targami Autostrada Nowa Infrastruktura w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbędą się także XXIV Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Na wspólnej przestrzeni czołowi producenci zaprezentują maszyny i urządzenia wykorzystywane w gospodarce odpadami, transporcie odpadów oraz usług związanych z segregowaniem śmieci. Pojawią się tam m.in. odśnieżarki oraz mobilne myjnie.

Patronami honorowymi wydarzenia zostali: Ministerstwo Infrastruktury, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce.

Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura potrwają od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Aby uczestniczyć w targach i otrzymać darmowe bilety wstępu, należy zarejestrować się na stronie internetowej targikielce.pl/autostrada-nowa-infrastruktura. Dla osób niezarejestrowanych będzie prowadzona sprzedaż biletów w kasach w dni targów.