czwartek, 26 listopadaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Taniec w NFM

W roku 2020 w Sali Czerwonej NFM we Wrocławiu zobaczymy trzy wydarzenia z cyklu „Taniec w NFM”

W imieniu Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spektaklach Teatru Tańca organizowanych w ramach cyklu „Taniec w NFM”.

Cykl prezentuje fuzję teatru tańca, tańców etnicznych, tańca klasycznego i współczesnego w wykonaniu artystów z różnych części świata. Piękno ludzkiego ciała w ruchu, wyjątkowa choreografia, perfekcyjna synchronizacja, mistrzostwo techniki tańca i sugestywna muzyka gwarantują niezapomniane wrażenia w trakcie spektakli. Wydarzenia są organizowane przy współpracy z Polską Siecią Tańca.

Manhattan” będziemy mogli obejrzeć 12 grudnia

Polska Sieć Tańca (PST) to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu partnerzy PST wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich, niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle wskazane do realizowania w danym roku wyruszają w trasę w ramach PST, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

23 października 2020, piątek, godz. 20.30

Real Love

Real Love (2018)

Aleksandra Krajewska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek – taniec

Daniel Abreu – choreografia

Witold Kaczkowski – reżyseria świateł

Teatr Tańca Zawirowania – produkcja

Real Love to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie, jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta, będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu Real Love i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. Real Love to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki…

Lullaby for the Restless (2019)

Aleksandra Krajewska – taniec i choreografia

Kristina i Sadé Alleyne (Alleyne Dance) – mentorki

Muzyka:

Tomi Balogh Ambush

Alva Noto, Ryuichi Sakamoto, Ensemble Modern Attack/Transition

Hassan Zanjirani Farahani Du bist nicht einer von uns…

Lullaby for the Restless to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością, oddając emocje, konflikty, wątpliwości, oczekiwania i marzenia, które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

25 października 2020, niedziela, godz. 18.00

Mute

Janusz Orlik – reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia

Alex Catona – muzyka

Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski – reżyseria światła

Mute

W stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, wykluczenia i potrzeby… Otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens, i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się porozumieć… Prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie – wyczerpani… W świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane… Gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć.

12 grudnia 2020, sobota, godz. 19.00

Manhattan

Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz – taniec, koncepcja, choreografia

Aleksander Wnuk, Michał Lazar – muzyka

Natan Berkowicz – projekcja wideo

Manhattan(2019)

Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi? Amerykański Projekt Manhattan miał na celu skonstruowanie pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby „Little Boy” na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka, pokazującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.