czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Tag: GP wrzesień 2018

Irbis i pantery mgliste we Wrocławiu

Irbis i pantery mgliste we Wrocławiu

Po szkole. Po pracy
Skrajnie zagrożone wyginięciem pantery mgliste i panterę śnieżną można oglądać od 10 sierpnia we wrocławskim zoo. Pochodzące z Azji drapieżniki zamieszkały na Terytorium Panter w unikatowym na skalę europejską kompleksie przypominającym środowisko, w którym żyją w naturze. To jakby wycinek dżungli Azji Południowo-Wschodniej obsadzony drzewami i krzewami, gdzie pantery mgliste mogą wspinać się po przywiezionych konarach i lianach, a irbisy zamieszkują wykroty i skały przypominające te, które dominują na Wyżynie Tybetańskiej. (więcej…)
Gmina Otmuchów: Priorytety zostały osiągnięte

Gmina Otmuchów: Priorytety zostały osiągnięte

Z regionów
Bez żadnej wątpliwości jest jedną z najlepiej zarządzanych i najdynamiczniej rozwijających się gmin w województwie opolskim. Tutaj zasada zrównoważonego rozwoju nie jest tylko pustosłowiem, a inwestycje proekologiczne, drogowe, w bazę oświatową i sportowo-rekreacyjną wyróżniają miejscowy samorząd. To również strefa ekonomiczna, wspaniałe zabytki i zbiorniki wodne – miejsca, do których corocznie ciągną tysiące ludzi spragnionych odpoczynku i miłych wrażeń. Wszystko to przesądza o tym, że Otmuchów jest jedną z najjaśniejszych pereł w turystyczno- gospodarczej koronie Opolszczyzny. (więcej…)
Czernica: Sami Swoi i dożynkowy chleb

Czernica: Sami Swoi i dożynkowy chleb

Z regionów
W tym roku dożynki gminne zostały zorganizowane w Dobrzykowicach. Dożynki odbyły się drugiego dnia jubileuszowego XV Festynu „Sami Swoi”. Dzięki pracy Dobrzykowickiego Stowarzyszenia Samych Swoich, sołtysa i mieszkańców, dobrzykowickie boisko sportowe w dniach 25-26 sierpnia zmieniło się w piękny plac festynowy. (więcej…)
Żórawina: Rolnictwo jest wspaniałe

Żórawina: Rolnictwo jest wspaniałe

Z regionów
Był korowód, kapela „Dolnoślązacy” z Ciechowa, wspólnie odśpiewana Rota, pierwszy chleb z tegorocznej mąki, darmowy żurek i grochówka z kuchni polowej, program muzyczny sekcji wokalnej Gminnego Centrum Kultury, kabaret „Koń Polski”, a na zakończenie potańcówka z zespołem „Retro”. Tak mieszkańcy gminy Żórawina bawili się w niedzielę 2 września na gminnych dożynkach. (więcej…)