wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Tag: GP czerwiec 2018

Nowe środki – dawne tradycje

Nowe środki – dawne tradycje

Z regionów
Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”, realizując założenia działania LEADER będącego osią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Lokalnej Strategii Rozwoju, ogłasza konkursy i przyznaje dotacje m.in. na tworzenie i rozwój przedsiębiorstw czy poprawę infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej na wsi. (więcej…)
Kudowa-Zdrój: Tutaj żyć, tutaj wracać

Kudowa-Zdrój: Tutaj żyć, tutaj wracać

Z regionów
Na uzdrowiskowej i wypoczynkowej mapie Polski zajmuje jedno z poczesnych miejsc. Dysponuje wieloma niezaprzeczalnymi walorami – transgranicznym położeniem, świetnymi pensjonatami, leczniczymi wodami i rytmem życia, który przyciąga i fascynuje tysiące krajowych i zagranicznych przyjezdnych. Kudowa-Zdrój rozwija się sukcesywnie i jest to zasługa całej miejscowej społeczności, w tym oczywiście samorządu, który konsekwentnie realizuje coraz to nowe zadania infrastrukturalne. (więcej…)
Udanin: Potrzeby mieszkańców najważniejsze

Udanin: Potrzeby mieszkańców najważniejsze

Z regionów
Na samorządowej mapie Dolnego Śląska jest Udanin gminą wcale niezwyczajną, bowiem nie będąc zbyt zamożną, już od wielu lat realizuje mnóstwo inwestycji infrastrukturalnych, pozyskuje niemało zewnętrznych środków finansowych z różnych projektów, a zgodne współdziałanie władz gminy z radnymi może stanowić wzór dla innych samorządów. W Udaninie starożytna rzymska zasada „gdzie zgoda, tam zwycięstwo” jest wieloletnią opoką miejscowej samorządności. (więcej…)