niedziela, 28 listopadaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Tag: GP czerwiec 2018

Nowe środki – dawne tradycje

Nowe środki – dawne tradycje

Z regionów
Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”, realizując założenia działania LEADER będącego osią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Lokalnej Strategii Rozwoju, ogłasza konkursy i przyznaje dotacje m.in. na tworzenie i rozwój przedsiębiorstw czy poprawę infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej na wsi. (więcej…)
Takie cuda tylko w Wojsławicach

Takie cuda tylko w Wojsławicach

Z regionów
Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach, od wielu już lat atrakcyjne, piękne jest przez cały sezon. Zawsze jednak ogromne zainteresowanie budziło w maju, gdy zakwitają różaneczniki – czyli rododendrony – i azalie. (więcej…)
Kudowa-Zdrój: Tutaj żyć, tutaj wracać

Kudowa-Zdrój: Tutaj żyć, tutaj wracać

Z regionów
Na uzdrowiskowej i wypoczynkowej mapie Polski zajmuje jedno z poczesnych miejsc. Dysponuje wieloma niezaprzeczalnymi walorami – transgranicznym położeniem, świetnymi pensjonatami, leczniczymi wodami i rytmem życia, który przyciąga i fascynuje tysiące krajowych i zagranicznych przyjezdnych. Kudowa-Zdrój rozwija się sukcesywnie i jest to zasługa całej miejscowej społeczności, w tym oczywiście samorządu, który konsekwentnie realizuje coraz to nowe zadania infrastrukturalne. (więcej…)
Głubczyce: Tereny czekają na inwestora!!!

Głubczyce: Tereny czekają na inwestora!!!

Z regionów
O przysłowiowy rzut beretem, bowiem tylko 15 km od granicy z Czechami, 40 km od autostrady A4 i 107 km od katowickiego lotniska, gmina Głubczyce ma świetne tereny inwestycyjne, atrakcyjne dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani inwestowaniem na przygranicznym obszarze. (więcej…)
Udanin: Potrzeby mieszkańców najważniejsze

Udanin: Potrzeby mieszkańców najważniejsze

Z regionów
Na samorządowej mapie Dolnego Śląska jest Udanin gminą wcale niezwyczajną, bowiem nie będąc zbyt zamożną, już od wielu lat realizuje mnóstwo inwestycji infrastrukturalnych, pozyskuje niemało zewnętrznych środków finansowych z różnych projektów, a zgodne współdziałanie władz gminy z radnymi może stanowić wzór dla innych samorządów. W Udaninie starożytna rzymska zasada „gdzie zgoda, tam zwycięstwo” jest wieloletnią opoką miejscowej samorządności. (więcej…)