Długołęka: Rolnicy podziękowali za plony
Dożynki gminy Długołęka przeszły do historii. Ostatnia niedziela sierpnia minęła pod znakiem tradycji dożynkowych, muzyki i tańca. W tym roku gospodarzem Święta Plonów był Siedlec. Dziękujemy za Państwa obecność i wspólną zabawę.
Świętowanie rozpoczęliśmy na sportowo i wesoło. Sześć sołectw rywalizowało ze sobą w Gminnym Turnieju Wsi, próbując swoich sił w takich konkurencjach jak: Wyścig na nartach, Czy znasz swoją gminę?, Balonowa siatkówka, Plony ziemi, Karafka, Strzelanie z procy, Segregator kolorów, Przeciąganie liny, Przybij gwoździa. Było dużo śmiechu, ale też zaciętej rywalizacji. Najlepsza okazała się drużyna z Siedlca, tuż za nią uplasowało się sołectwo Kamień, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja Oleśniczki. Ważnym punktem programu było oficjalne otwarcie nowo w...


