Radwanice: W samorządzie warto myśleć strategicznie
Rozmowa z wójtem gminy Radwanice PAWŁEM PIWKO
– W styczniu przedstawiciele miesięcznika „Gmina Polska” odwiedzają gminy w kilku województwach. Podpisujemy umowy o współpracy, nagrywamy wywiady i wszędzie samorządowcy podkreślają to, że w rok 2026 wchodzą z optymizmem. Ja jednak nie wyczuwam entuzjazmu w tych niby optymistycznych deklaracjach – może pan wyjaśni mi, dlaczego tak jest.
– Ten optymizm w samorządach nazwałbym umiarkowanym. Wcześniej były czasy, że panował większy optymizm w samorządzie, lecz teraz jest trochę mniejszy.
Paweł Piwko
– Z czego to wynika?
– Może z tego, że w dalszym ciągu stabilność samorządu nie jest taka, jaką byśmy chcieli mieć. To m.in. stabilność finansów gmin, która pozostawia wiele do życzenia, bo niestety samorządy cały czas muszą walczyć o ...

