czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Szaleństwo czy potrzeba?

Jeszcze dwa lata temu ZUS informował, iż koszt nowego portalu wyniesie 18 mln zł. Dziś wiemy, że portal internetowy ZUS kosztował prawie 6 razy więcej i pochłonął aż… 101 mln zł. Taka kwota to równowartość składek emerytalnych zebranych od 230 tysięcy przedsiębiorców.

W czerwcu 2012 roku ZUS ogłosił uruchomienie nowego portalu internetowego, który ochrzczony został mianem Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Początkowo, oficjalny koszt stworzenia nowego portalu, podany do publicznej wiadomości w tamtym czasie, wyniósł… 18 mln zł. (Szczegóły tutaj)

Tak wysoka kwota wywołała wówczas falę oburzenia i kpin z „gospodarności” ZUS. Portal umożliwia co prawda dostęp do danych ubezpieczonego i płatnika, przesyłanie dokumentów ubezpieczeniowych oraz pozwala na czatowanie z konsultantem ZUS, ale wszystko to nie uzasadniało tak olbrzymiej kwoty wydanej na tego typu serwis.

Tymczasem, po dwóch latach funkcjonowania portalu, dowiadujemy się, iż całkowity koszt jego uruchomienia wyniósł, nie 18 mln zł jak podawano wcześniej, a bagatela… 101 mln zł.

Więcej na stronie zus.pox.pl