czwartek, 20 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sylwestrowy Maraton Komediowy

Czas płynie szybko i już teraz trzeba się zastanowić, – a rzecz nie jest błaha! – gdzie powitamy nowy, 2015 rok. Oczywiście, najlepiej będzie powitać go radośnie, wśród ludzi roześmianych i pełnych optymizmu. Pomóc nam w tym może Wrocławski Teatr Komedia, który do sylwestra podszedł bardzo poważnie – cztery spektakle plus wspólne Nowego Roku świętowanie. Prawdziwy I Sylwestrowy Maraton Komediowy!

Pomysł na ów Maraton Komediowy jest prosty i jak to z prostymi pomysłami często bywa – świetny. Cztery spektakle – dwa na Dużej Scenie, dwa na Kameralnej – przed spektaklami i po nich wspólne świętowanie sylwestra i witanie Nowego Roku. A spektakle dobrane są starannie, bowiem od tego przecież jak rok się zacznie zależy, jak się dalej toczyć będzie… Przynajmniej warto w to uwierzyć, gdy ten Nowy Rok się pogodnie i radośnie zaczyna, a to widzom I Sylwestrowy Maraton Komediowy gwarantuje. Rozpocznie się Sylwestrowy Maraton o godz. 17.00 na Scenie Kameralnej spektaklem Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka – opowieścią o tym, że nie zawsze psychologia to nauka, a tak w ogóle to świat seksu i nauki, razem połączony, jest bardzo zabawny!

Potem o 18.30 na Dużej Scenie szaleć będą… fryzjerzy w komedii Szalone nożyczki, gdzie choć trup się ściele, perypetie mistrzów nożyczek i mistrzyni fortepianu bawią do łez. O 20.45 na Scenie Kameralnej Trzy razy łóżko – małżeńska komedia, odpowiadająca na całkiem jednak poważne pytania.

I wreszcie – na Dużej Scenie, u progu Nowego Roku, o godzinie 22.30 – Czysta komercja, przedstawienie pokazujące nam, laikom, jak skomplikowany jest świat Wielkiej Sztuki… No, mniej więcej tak, bo w sumie to przede wszystkim przezabawna (choć często bardzo prawdziwa) historia o tym, że wszelkie artystyczne dziania się to sprawa oparta i o talenty, i o pieniądze. A tak naprawdę to i tak najważniejsza jest miłość…

Powitajmy więc Nowy Rok na I Sylwestrowym Maratonie Komediowym. Na pewno będzie to radosne powitanie!

Ata