wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Syców: To będą piękne Dni!

Dni Sycowa, oczywiście! To piękne miasto świętować będzie swoje Dni w weekend 16-17 maja. Z wielką radością możemy już zdradzić, jakie znakomite osobowości polskiej muzycznej sceny pojawią się na tegorocznych Dniach Sycowa.

Ci, który znajdą się 16 i 17 maja w Sycowie, poznają klimat dobrego grania. Zespoły, które pojawią się na święcie Sycowa, zapewnią świetną muzyczną rozrywkę, są to bowiem: LemOn, Trzynasta w Samo Południe, Poparzeni Kawą oraz Chwalisz Band!

LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym: w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów. Fenomen zespołu polega również na tym, że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny, grając nietuzinkową i wymagającą muzykę. LemON tworzy sześciu muzyków o różnych korzeniach etnicznych, pochodzących z różnych krańców Polski: z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobucka, Chełma
i Sokołowa Małopolskiego. Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, które zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, który śpiewał za młodu nie tylko w koncertujących za granicą zespołach ludowych, ale także jako tenor w chórach, a ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Trzynasta w Samo Południe to grupa, którą tworzy pięciu śmiałków, gotowych stanąć o trzynastej w samo południe, by grać rocka. Co zespół mówi o sobie? Mówi: „Trzynasta w Samo Południe! Młodzi, zdolni, niewyspani – przebojem zdobywają świat. Nie wiedzą. co znaczy ‘nie da się’ – może właśnie dlatego próbują swoich sił w tej branży. Na złość złym prorokom i krytykom porywają na swój pokład coraz to więcej ludzi i podbijają kolejne miasta. A gdy raz dasz się porwać rock’n’rollowemu szaleństwu – nie ma już powrotu! Ulubieńcy nastolatek i ich ojców, łamacze serc, wielkomiejskie wieśniaki, recydywiści ciężkiego rock’n’rollowego
grania – można tak w nieskończoność”. Za wielkie wsparcie przy rozmowach z zespołem Rada Programowa serdecznie dziękuje Tomaszowi Ochabowi, który skutecznie wsparł organizatorów Dni Sycowa.

Poparzeni Kawą to formacja, która powstała w 2005 roku z prywatnej inicjatywny dziennikarzy. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Jagielski (Radio Zet), Jacek Kret, Roman Osica (RMF FM), Krzysztof Zasada (RMF FM), Marian Hilla (Eska Rock), Mariusz Gierszewski (Radio Zet) i Krzysztof Tomaszewski. Zafascynowani legendarną undergroundową grupą Leningrad, przez rok-dwa wykonywali tylko jej kawałki – po rosyjsku. Potem zaczęli tworzyć własne utwory. Nikt jednak nie czuł się poetą i nie rwał się do pisania tekstów. Ostatecznie proponują mieszkankę ska, rocka, punku i swingu okraszoną tekstami Rafała Bryndala.

Miłym akcentem tegorocznych obchodów święta miasta jest występ zespołu z Sycowa! Chwalisz Band to pięcioosobowa grupa, specjalizująca się w dobrej zabawie poprzez dobre granie. Zespół coverowy grający znane polskie „hity lata” oraz najpopularniejsze zagraniczne „hity na lata” zadowoli każdego uczestnika Dni Sycowa. Każdy z członków zespołu to charakter jedyny w swoim rodzaju, każdy wielbi inny gatunek muzyczny, każdy jest indywidualnie inny, choć wszyscy – jak sami mówią – jeden sobie stawiają cel: swoją grą uderzać w serca kobiet oraz w gardła mężczyzn (w sensie śpiewu, naturalnie!).

Zapowiada się świetna zabawa, dlatego już teraz warto (ba! – trzeba!) zarezerwować sobie wolny czas na 16 i 17 maja. Wtedy spotykamy się na stadionie miejskim w Sycowie.

A przy okazji wybrać się będzie warto na wędrówkę po Sycowie… Odpocząć po koncertowych emocjach, spacerując po pięknie zrewitalizowanym Parku Miejskim, wspiąć się na wieżę kościoła św. św. Piotra i Pawła i z tarasu widokowego ogarnąć wzrokiem panoramę miasta, a może nawet wybrać się nad zalew w nieodległej Stradomi Wierzchniej. Zaplanujmy więc weekend 16-17 maja już teraz i wybierzmy się na Dni Sycowa!

Ata