niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Święto Plonów w Ołdrzychowicach

W tym roku dożynki Gminy Kłodzko odbędą się 1 września w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Święto Plonów postanowiono połączyć z promocją działań proekologicznych. Rzecz jasna nie zabraknie także szeregu innych atrakcji. Imprezie w Ołdrzychowicach patronuje nasz miesięcznik „Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy”.

Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta w oprawie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych, przy dźwiękach hymnu narodowego Starości Dożynek wręczą chleb Gospodarzowi Dożynek i tym samym nastąpi oficjalne otwarcie tegorocznego święta plonów.

Po części oficjalnej odbędzie się prezentacja i ośpiewanie wieńców dożynkowych przez koła gospodyń wiejskich. Następnie rady sołeckie wraz z sołtysami wsi wręczą gospodarzowi gminy dary dożynkowe. W dalszej kolejności nagrodzone zostaną m.in. „Najbardziej Aktywne Sołectwa Gminy Kłodzko 2013”, rozstrzygnięty będzie plebiscyt na gospodarstwo roku, oraz zostaną wręczone nagrody w konkursach ekologicznych. Po zakończeniu wręczania nagród i odznaczeń na scenie występować będą zespoły ludowe, wykonawcy indywidualni, zespoły muzyczne reprezentujące rożne style. Na scenie dożynkowej w przerwie pomiędzy koncertami wręczone zostaną nagrody za najładniejsze stoisko podczas festiwalu oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy i korowód. Obok głównej sceny działać będzie scena alternatywna czyli prezentacja młodych talentów z Gminy Kłodzko.

Na zakończenie ok godz. 21 odbędzie się wieczorny muzyczny koncert zespołu „Brathanki”.

Szczegóły całego dożynkowego spotkania na plakacie.