czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Święto motoryzacji w Kielcach

Mubi Dub It Tuning Festival w Targach Kielce już 22 i 23 czerwca. Będą wielkie gwiazdy motoryzacji i warte kilkadziesiąt milionów złotych auta

Patryk Mikiciuk, Grzegorz Duda, Robert Michalski i Adam Kornacki, prowadzący programy motoryzacyjne w TVN Turbo oraz Karol Jagoda, znany jako Jagodowy TV, i twórcy kanału Terenwizja to tylko część gości specjalnych, którzy pojawią się już w sobotę, 22 czerwca i niedzielę, 23 czerwca w Targach Kielce na festiwalu Mubi Dub It. Przez dwa dni Kielce staną się światową stolicą motoryzacji, gdzie nie zabraknie pięknych samochodów, widowiskowych pokazów driftu i wielkich emocji.

Tegoroczna odsłona wielkiego święta motoryzacji zapowiada się naprawdę imponująco. We wszystkich halach Targów Kielce pojawi się ponad pół tysiąca samochodów o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Nie zabraknie najlepszych projektów tuningowych, klasyków, aut terenowych, supercarów, strefy „Maluchów” Fiatów 126p, zawodów car audio, strefy autodetailingu oraz Drift Taxi.

W tym roku do Kielc przyjedzie cała plejada dziennikarzy i prezenterów motoryzacyjnych, którzy przez dwa dni nie tylko spotkają się z miłośnikami „czterech kółek”, by porozmawiać o swojej pasji, ale zaprezentują własne projekty i prywatne samochody. Ambasadorami tegorocznej edycji Mubi Dub It są: Grzegorz Duda, Patryk Mikiciuk i Robert Michalski, prowadzący programy motoryzacyjne w stacji TVN Turbo, która jest patronem telewizyjnym wydarzenia. Pierwszy z nich przyjedzie do Kielc z dwoma autorskimi projektami, w tym jednym, który widzowie śledzić mogli w programie „Duda kontra Szafrański”.

– Będzie to prawdziwa premiera na żywo, bo do tej pory auto można było zobaczyć tylko w programie telewizyjnym – mówi jego konstruktor Grzegorz Duda. Ciekawe egzemplarze pokażą też Patryk Mikiciuk, prowadzący „Automaniaka” i Robert Michalski, twórca marki Stradale Classics, znany z programu „Zawodowi handlarze”.

Do Kielc zawitają także związani ze stacją TVN Turbo Krystian Plato, który będzie prowadzącym giełdę klasyków oraz Adam Kornacki ambasador firmy Rotinger polskiego producenta tarcz oraz bębnów hamulcowych tuningowych i sportowych, która także będzie obecna na festiwalu. Z własnym projektem przyjedzie też popularny youtuber Karol Jagoda z kanału Jagodowy TV. Auta offroadowe pokażą natomiast twórcy kanału Terenwizja: Adam Kwiatek, Paweł Gołąb i Patryk Piątek.

Wszystkich gości specjalnych można będzie spotkać w specjalnej strefie wraz ze swoimi autami oraz na scenie, gdzie dzielić się będą historiami związanymi z ich zainteresowaniem motoryzacją.

Mubi Dub ItTuning Festival potrwa od soboty 22 do niedzieli 23 czerwca w godzinach 10-17 w Targach Kielce przy ulicy Zakładowej 1.

Bilety online dostępne są wyłącznie do piątku, 21 czerwca do godziny 14 na stronie www.targikielce.pl/dub-it oraz na miejscu w dniach wydarzenia. Dzieci do lat 14 mają bezpłatny wstęp.