sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Świdnicka nagroda dla Jana Tomasza Adamusa

Jan Tomasz Adamus, dyrektor naczelny i artystyczny Capelli Cracoviensis, z pochodzenia Dolnoślązak, został jednym z laureatów indywidualnej nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2014 r. przyznawanej przez prezydenta miasta Świdnicy.

Artysta otrzymał ją za stworzenie autorskiej koncepcji i realizację Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego, którego jest dyrektorem.

Festiwalowe koncerty, które co roku przyciągają do Świdnicy i okolic publiczność z kraju i zagranicy, odbywają się m.in. w Kościele Pokoju.

W roku 2015 na przełomie lipca i sierpnia będziemy mogli wziąć udział już w 16. edycji wydarzenia promującego także inne piękne miejsca Dolnego Śląska. W programie m.in. „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta.

Wręczenie nagrody odbędzie się 11 listopada w Świdnicy.