sobota, 25 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Światowe zielone trendy

Według najnowszego raportu World Green Building Trends 2016, globalny rynek zielonego budownictwa ulega podwojeniu co trzy lata.

W krajach rozwiniętych przynajmniej połowa budynków, która będzie istniała w 2050 roku, została już wybudowana, z czego wynika jasna implikacja, że musimy koncentrować się zarówno na budowaniu nowych, jak i modernizacji istniejących budynków. Obiekty nowe, jak i te modernizowane, muszą sprzyjać człowiekowi – wpływać pozytywnie na zdrowie, samopoczucie i produktywność, a to zapewnia zielone budownictwo.

I właśnie zielonemu budownictwu poświęcone będzie sympozjum, które 5 października odbędzie się w Warszawie. Nie tak dawno „Gmina Polska” patronowała podobnemu spotkaniu z okazji Dnia Ziemi, które odbyło się w Trójmieście. To jesienne w stolicy będzie miało jeszcze szerszy wymiar.

PLGBC Green Building Symposium 2016 to oficjalna konferencja sygnowana przez światowych specjalistów z dziedziny zielonego budownictwa i instytucje wspierające ideę Green Building. Uczestnicy otrzymają najświeższe informacje o światowych trendach. Spotkają się z najważniejszymi polskimi i światowymi ekspertami. To oczywiście także okazja do nieformalnych spotkań z partnerami biznesowymi.

Uczestnikami spotkań organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego są inwestorzy, deweloperzy, agenci nieruchomości, najemcy, zarządcy, osoby odpowiedzialne za zrównoważony rozwój, architekci, projektanci, przedstawiciele samorządów.

Głównymi tematami październikowej VI edycji PLGBC Green Building Symposium będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w zielonym standardzie. Celem tych działań jest zapewnienie użytkownikom zdrowia i komfortu, a co za tym idzie – podniesienie ich produktywności.

Swój udział w spotkaniu zapowiedział już m.in. Michael Pawlyn – brytyjski uznany architekt, który zainspiruje, jak innowacyjnie projektować, aby powstawały prawdziwie zrównoważone budynki, które służą zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów. Michael Pawlyn pokaże też zaskakujące rozwiązania, bazujące na naśladowaniu natury.

W Warszawie pojawi się także Rudi Scheuermann – światowego formatu ekspert w dziedzinie fasad, Arup Fellow. Opowie o tworzeniu i renowacji fasad podnoszących komfort użytkowników w zielonych budynkach.

(pop)