niedziela, 2 październikaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Strzelin: Strzelin świętuje ważny jubileusz

Koncerty gwiazd i inne atrakcje

Serdecznie zachęcam mieszkańców Wrocławia i całego naszego regionu do udziału we wrześniowych obchodach Święta Patrona Strzelina Michała Archanioła. Ta cykliczna uroczystość będzie miała w tym roku wyjątkowy charakter, bo właśnie świętujemy jubileusz 730-lecia nadania Strzelinowi praw miejskich. 30 listopada 1292 r. osada nad rzeką Oławą stała się miastem za sprawą księcia Bolka I Świdnickiego. Ta decyzja otworzyła przed Strzelinem całkiem nowe możliwości i przyczyniła się do jego rozwoju.

Tegoroczne obchody święta patrona i jubileuszu są dwudniowe i mają wyjątkowo bogaty program, wypełniony licznymi atrakcjami. Nie zabraknie całkowicie bezpłatnych koncertów, a na scenie w strzelińskim Parku Miejskim im. Armii Krajowej pojawią się m.in.: lider legendarnej Budki Suflera – Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów oraz grupa Koniec Świata. Młodszych uczestników na pewno ucieszy koncert Smolastego, a w części kulturalnej zaprezentują się również lokalne zespoły oraz znana i lubiana Orkiestra na Dużym Rowerze.

Tradycyjnymi elementami naszych obchodów będą w tym roku: XI Bieg Wzgórz Strzelińskich „Strzelińska Dziesiątka” oraz cieszący się wielkim zainteresowaniem zwiedzających Dzień Otwarty Strzelińskiego Kamieniołomu.

Gorąco zapraszam do Strzelina i wspólnego świętowania święta naszego patrona i jubileuszu 730-lecia nadania praw miejskich.

Dorota Pawnuk

Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin