piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Strategiczne forum

O regionalnej strategii innowacji oraz dolnośląskiej strategii energetycznej dyskutowano podczas Regionalnego Forum Terytorialnego we Wrocławiu.

Forum zrzesza samorządowców, partnerów społecznych, a także przedstawicieli instytucji badawczych i naukowych. Ma za zadanie doradzać zarządowi województwa i stanowi platformę wymiany informacji i doświadczeń.

– To spotkanie jest pierwszym po uchwaleniu we wrześniu ubiegłego roku naszej nowej strategii rozwoju do roku 2030. Ten dokument ma pozwolić Dolnemu Śląskowi na dostosowanie się do realiów nowej polityki rozwoju kraju oraz kolejnej wieloletniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 – mówił marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Zarząd województwa przyjął tzw. plan wykonawczy rozwoju województwa, aby skutecznie realizować cele nowej strategii oraz efektywnie korzystać z krajowych i unijnych funduszy. Dokument ten jest swoistym drogowskazem dla dolnośląskiego samorządu regionalnego oraz wyznacza konkretne zadania dla podmiotów zaangażowanych w rozwój regionalny.

Po roku 2020 większość pieniędzy dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego będzie skoncentrowanych na gospodarce innowacyjnej i niskoemisyjnej.

(umwd)