środa, 19 styczniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sto przez osiem lat

Z prawdziwą przyjemnością i dumą oddajemy Państwu – naszym drogim Czytelnikom – 100. wydanie naszego magazynu samorządowego „Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy”. Wielką dla nas przyjemnością i satysfakcją było ponad ośmioletnie goszczenie w Państwa domach, także w urzędach samorządowych oraz uczestniczenie i zarazem promowanie wielu wspaniałych inwestycji, przedsięwzięć, pożytecznych spotkań, targów i imprez. Mamy też dzisiaj wielką nadzieję, że nasi Czytelnicy – w tym oczywiście samorządowcy – docenili to, że miesięcznik nasz nigdy nie sprzeniewierzył się obranej na początku linii pisma, i do dzisiaj pozostaliśmy gazetą apolityczną, na którą nie ma wpływu żadna partia polityczna. Najważniejszy jest dla nas samorząd, rozwój gmin i powodzenie ich mieszkańców.

Przez te wszystkie lata z ogromną przyjemnością obserwowaliśmy, jak dynamicznie rozwija się nasz kraj, którego siłą napędową był i jest samorząd. To właśnie włodarze polskich gmin – prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starostowie – oraz radni bez wątpienia wiedzą najlepiej, jak działać, aby polepszać poziom życia mieszkańców oraz co ludziom jest najbardziej potrzebne.

Pracę naszych samorządów z powodzeniem pokazywaliśmy najszerzej jak potrafiliśmy, dystrybuując „Gminę Polską” na wielu międzynarodowych targach, w szacownych instytucjach (np. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Narodowym Forum Muzyki, Wrocławskim Teatrze Komedia i wrocławskim ogrodzie zoologicznym), wysyłając gazetę do innych europejskich krajów oraz do ośrodków polonijnych w Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Z wieloma świetnymi samorządowcami nasza redakcja się zaprzyjaźniła i są to dzisiaj nasze koleżanki i koledzy, którym prawdziwie zazdrościmy tego, że dzięki ich pracy powstają wspaniałe pomniki ludzkiej mądrości, zapobiegliwości i pracowitości, dzięki którym przejdą do najnowszej historii naszego kraju. Polska się bowiem zmieniła i nadal zmienia niesamowicie! Nowe drogi i ulice, oświetlenie drogowe, obwodnice, kanalizacja, wodociągi i oczyszczalnie ścieków, szkoły żłobki i przedszkola, baseny, boiska i hale sportowe, rewitalizacje rynków, parków i innych obiektów, zadania ekologiczne – to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane przez samorządy. Te cywilizacyjne działania warto docenić, ponieważ są one motorem postępu, nowoczesności i ludzkiej myśli.

Dzisiaj – w dniu naszego skromnego jubileuszu – dziękujemy naszym Czytelnikom i wielu samorządom gminnym i powiatowym za to, że mogliśmy być z Wami przez te 100 numerów „Gminy Polskiej. Krajowego Przeglądu Samorządowego”.

Był to dla nas prawdziwy zaszczyt.

Redakcja