czwartek, 22 lutegoKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Starostwo we Wrocławiu otwarte dla wszystkich

Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki zaprasza mieszkańców powiatu wrocławskiego do Urzędu w sobotę 27 maja w godzinach 10 – 16.

– Tego dnia pracownicy Starostwa Powiatowego we Wrocławiu chcą pokazać Urząd jako miejsce przyjazne mieszkańcom, pokazać czym zajmują się urzędnicy, czym tak naprawdę jest samorząd – mówi starosta.

Starostwo zaprasza na rodzinny piknik, który zostanie przygotowany na parkingu starostwa. Odbywać się tam będą pokazy służb policyjnych, wojskowych, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, OSP. Swoje stoiska promocyjne zapowiadają Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach, Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz sam Powiat Wrocławski. Będą także inne atrakcje dla mieszkańców odwiedzających tego dnia urząd, dla dzieci: baloniki, lody, wata cukrowa, a dla dorosłych wojskowa grochówka.

W samo południe organizatorzy zapraszają do Sali Sesyjnej, gdzie uczestnik pierwszej edycji programu „Mam Talent” Damian Kość gwarantuje świetną zabawę i magie z najwyższej półki.

W czasie trwania Dnia Otwartego Urzędu będzie można min. zarejestrować samochód, złożyć pismo w Biurze Obsługi Klienta, zamówić mapkę w Powiatowym Zakładzie Katastralnym itd. Przygotowany będzie także kącik z zabawami dla dzieci . W Sali Sesyjnej odbędą się prelekcje pozwalające poznać zadania Powiatu oraz Radę Powiatu, będzie także czynny punkt bezpłatnej pomocy prawnej. Starosta zaprosi mieszkańców do swojego gabinetu, odpowie na każde zadane pytanie. Konsumenci będą mogli skorzystać z porad Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z punktu konsultacyjnego. Będzie czynny punkt interwencji kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych otworzy swoje drzwi przed mieszkańcami i przedstawi kompleksowy system wsparcia dzieci oraz ich rodzin, dyżury będą mieli także pedagodzy szkolni oraz psycholodzy.